Нова Македонија

Основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж е подготвен да замине во САД за да се соочи со обвиненијата, за кои тој тврди дека се поднесени поради неговите ...
сите 55 | | | веќе видена

Репрезентациите на Унгарија и Египет обезбедија пласман во осминафиналето на ракометното Светско првенство што се одржува во Франција. Во првите два ...
сите 120 | | | веќе видена

Српскиот премиер Александар Вучиќ верува дека проблемите во односите на Белград со Приштина ќе бидат решени на мирен, рационален и разумен начин и истакнува ...
сите 50 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови по влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот. Снег со слаб ...
сите 514 | | | веќе видена

За прв пат од постоењето на градот утре во Куманово светиот крст за Богојавление -Водици ќе се фрла во новоизградениот затворен базен.Од оваа година фрлањето и ...
сите 365 | | | веќе видена

Базенот во поранешниот дом на АРМ е подготвен за утрешното полагање на крстот. Тој од утринава се полни со вода и ќе биде целосно исполнет до утре претпладне, ...
сите 51 | | | веќе видена

Непочитувањето на сообраќајните прописи и правила, придонесе на еден ист кружен во Кичево, за неполни два месеци да се случат дури три сообраќајки со голема ...
сите 9 | | | веќе видена

Последниве неколку години огромна е заинтересираност на прилепчани за фрлање по Светиот крст за време на празникот Богојавление – Водици. За утре биле ...
сите 365 | | | веќе видена

Меѓу Словенија и Хрватска можни се нови тензии поради арбитражната пресуда во граничниот спор во Пиранскиот залив која Словенија ја очекува оваа година, ...
сите 2 | | | веќе видена

Русија претставува најголема закана за меѓународниот либерален поредок, изјави денеска во Давос американскиот потпретседател Џо Бајден, притоа обвинивајќи ја ...
сите 16 | | | веќе видена

По првпат во европската историја држави од ЕУ не применија веќе донесени одлуки, изјави претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер пред Европскиот ...
сите 46 | | | веќе видена

next