Нова Македонија

Припадниците на британската армија ќе ги обезбедуваат нуклеарните централи во Шкотска, но војската нема да биде распоредена низ градовите и по улиците во овој ...
сите 15 | | | веќе видена

Делегација на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ), составена од четворица членови, предводена од Италијанецот Паоло Корзини, ќе пристигне во ...
сите 37 | | | веќе видена

Филмскиот фестивал за музички документарни филмови „Скопје синема сити“, на денот на роденденот на џез-легендата Мајлс Дејвис 26 мај, информира дека во рамките ...
сите 50 | | | веќе видена

Политиката на НАТО за превенирање, што се применува кон Русија, ги зголемува ризиците од „потенцијални конфликти во евроатлантската зона“, се наведува во ...
сите 157 | | | веќе видена

Лидерите на членките на Групата седум индустриски најразвиени земји во светот (Г-7) денеска на средбата на врвот во италијанското место Таормина потпишаа ...
сите 66 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев не верува дека до крајот на денов или, пак, утре пред Конгресот на партијата ќе успее да го поднесе предлогот за новата влада до ...
сите 378 | | | веќе видена

Лидерот на српската опозициска партија Доста беше (ДЈБ), Саша Радуловиќ денеска најави дека дел од пратениците од опозицијата ќе ја бојкотираат работата на ...
сите 2 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Оливер Спасовски изјави дека се залагаат да го вратат дијалогот помеѓу работниците, работодавачите и Владата.- Македонија има ...
сите 27 | | | веќе видена

Полицијата го утврдила идентитетот на седумтемина пратеници кои пред крвавиот упад во Собранието им ја отвориле вратата на насилниците.Од МВР не откриваат за ...
сите 69 | | | прочитана: 274 | веќе видена

next