Нова Македонија

Сообраќајна незгода во која учествувало тешко товарно возило се случила утрово во близина на Росоман на патот кон Прилеп.Поради тоа, сообраќајот се одвива ...
сите 122 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија денеска, веќе четврти ден, ќе ја продолжи конститутивната седница на која се дебатира за избор на претседател, заменик на ...
сите 389 | | | веќе видена

Љубиша Прелетачевиќ-Бели, хумористичниот карактер измислен од Лука Максимовиќ, кој стана кандидат на претседателските избори, им вети на Србите дека ако победи ...
сите 85 | | | прочитана: 616 | веќе видена

Велика Британија веројатно ќе ја напушти европската полициска служба Европол по излезот од ЕУ и би можела да ги задржи за себе своите информации, доколку во ...
сите 178 | | | прочитана: 3591 | веќе видена

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа со пораз во поединечна конкуренција и победа во двојки го почна настапот на фјучрсот во Италија што се игра за ...
сите 28 | | | веќе видена

Комисијата за европски прашања при долниот дом на Германскиот парламент денеска по информацијата подготвена од Министерството за надворешни работи на Германија ...
сите 90 | | | веќе видена

Премиерот Емил Димитриев денеска во Малта на Конгресот на Европската народна партија се обрати на отворената сесија на шефови на влади и држави. Тој во своето ...
сите 26 | | | веќе видена

Група граѓани од населбата „11 Октомври„ денеска го блокираа сообраќајот на булеварот Борис Трајковски барајќи од надлежните институции мирен, безбеден, чист и ...
сите 33 | | | веќе видена

Европската комисија изрази денеска очекување дека преговорите со Лондон за напуштање на ЕУ ќе завршат до октомври или ноември следната година.Тоа се наведува ...
сите 32 | | | веќе видена

Граѓаните денеска објавија фотографии на кои се забележува расфрлан отпад кај езерото Треска. Фотографиите ги објавија во групата „Скопје бара чист воздух“ на ...
сите 27 | | | веќе видена

Германија ќе направи напори за време на преговорите за Брегзит да се гарантира дека излезот на Велика Британија од ЕУ ќе има што е можно најмал ефект врз ...
сите 178 | | | веќе видена

Европската комисија го блокираше по трет пат, интегрирањето на двете најголеми европски берзи - „Лондон сток иксчеинџ“ и на „Дојче Бурз“ - во една фирма, чија ...
сите 10 | | | веќе видена

На Капитол хил во Вашингтон денеска дојде до пукотници кога непознат маж удрил со автомобил во полициско возило, а потоа се обидел да прегази неколку полицајци ...
сите 13 | | | веќе видена

next