Нова Македонија

Околу 360 милиони евра се неплатените обврски на државните институции заклучно со 31 мај 2017 година, соопшти министерот за финансии Драган Тевдовски.Според ...
сите 66 | | | веќе видена

Игли, златници, ситни делови од играчки, семки, кикиритки, ѓерданчиња, гравчиња, парички се само некои од предметите што лекарите ги вадат од белите дробови на ...
сите 7 | | | веќе видена

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп ќе им забрани на американски државјани да патуваат во Северна Кореја. Одлуката е донесена по смртта ...
сите 61 | | | веќе видена

Во моментот кога ќе ги добиеме одлуките од судот ние ќе постапиме како МВР. Мора да постапиме врз основа на акт, врз основа на налог, врз основа на решение кое ...
сите 43 | | | веќе видена

Осумнаесет албански државјани, кои непријавено престојувале во Тетовско биле откриени при денешната акциска контрола на полицијата на неколку места во Тетово, ...
сите 7 | | | веќе видена

Пет лица се здобиле со повреди а причинета е и материјална штета од околу 150 илјади денари во сообраќајната несреќа што изминатата ноќ околу 2 часот по полноќ ...
сите 44 | | | веќе видена

next