Нова Македонија

Рано утрово оклу 04 часот на граничиот премин Табановце бил приведен Ц.Т. државјанин на Република Шпанија.Во критичното време на граничниот премин Табановце за ...
сите 7 | | | прочитана: 233 | веќе видена

Филипинскиот Парламент гласаше за продложување на воената состојба на јужниот остров Минданао до крајот на годината, со што претседателот Родриго Дутерте ...
сите 12 | | | веќе видена

Во ветровитите делови на планинскиот масив Западни Гати, геолозите ги дупчат едни од најдлабоките дупки во Азија, во храбриот обид да ја одгатнат мистеријата ...
сите 118 | | | веќе видена

Македонска владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев денеска ќе престојува во официјална посета на Босна и Херцеговина.Свечениот пречек ќе се одржи ...
сите 46 | | | веќе видена

Поради сообраќајна несреќа што пред околу еден час се случила на автопатот А-1 делница село Удово-село Марвинци, наспроти село Јосифово, сообраќајот се ...
сите 135 | | | прочитана: 216 | веќе видена

Педесет и шестгодишна државјанка на Србија утринава загина во сообраќајна незгода што се случи на автопатот А-1, делница село Удово-село Марвинци, наспроти ...
сите 135 | | | веќе видена

Втората вечер во рамки на џез-викендот на „Охридско лето“ предвидува два концерти и тоа на финската уметничка на хармоника и бандеон Хели Сиекинен од 21 часот ...
сите 34 | | | веќе видена

Шестнаесет авганистански полицајци се убиени вчера во невнимателен американски воздушен напад во провинцијата Хелманд, пренесоа француските медиуми, ...
сите 10 | | | веќе видена

Шефот на германската дипломатија, Зигмар Габриел, во отворено писмо до Турците кои живеат во Германија им ја објасни промената на политиката на Берлин кон ...
сите 79 | | | веќе видена

next