Нова Македонија

Единицата за насилен криминал во СВР Скопје ги прегледувала видо записите за идентификување на останати учесници во нередите од 27 април во Собранието, а и ...
сите 99 | | | веќе видена

Прилепската полиција поднесе кривична пријава против 39-годипниот И.А. од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 43 | | | веќе видена

Македонската опера и балет вечер ќе организира хуманитарен концерт на пијанистот Дино Имери за да се соберат пари за натамошно лекување во странство на младиот ...
сите 34 | | | веќе видена

Естонска фолклорна музика и традиционални корејски звуци ќе ја одбележат третата вечер на „ОФ-Фест“. Публиката ќе ужива во интерпретацијата на Марја Нут, ...
сите 62 | | | веќе видена

Партискиот конгрес на партијата СДСМ ќе започне од 12 часот во хотелот Александар Палас. Најавено е дека ќе се гласа за нов лидер на партијата, а и дека Зоран ...
сите 378 | | | прочитана: 309 | веќе видена

Апелацискиот суд во Париз денеска ја потврди пресудата со која контроверзниот новинар Жан-Пол Неј е осуден на парична казна од 3.000 евра, затоа што на 7 ...
сите 3 | | | веќе видена

next