Прекрасната 27-годишна Бразилка Луана Торес, веднаш по завршувањето на студиите по економија, сфатила дека таа професија не е за неа, па одлучи да стане ...
сите 8 | | | прочитана: 687 | веќе видена

Дивите сливи или како што уште се викаат – џанки, имаат важна улога во спречувањето на појавата на атеросклероза и развојот на различни видови на рак. Со оглед ...
сите 8 | | | веќе видена

На интернет се појави видео на кое се гледа прасе со шест нозе и две опашки кое е родено во Кина. Прасето е старо само еден месец и е родено во североисточна ...
сите 3 | | | веќе видена

По разделбата со долгогодишната девојка, Матјаж паѓа во тешка депресија. Но, по некое време, донесува одлука дека патот до нејзиното срце води преку друга ...
| | веќе видена

Вечерва од 20 часот во рамките на научната и уметничка визита што се одржува во Куќата на Уранија во Охрид, а во организација на МАНУ ќе биде отворена ...
сите 6 | | | веќе видена

Овие неколку крадци влетале во една златар викајќи „кражба“ и „сите бидете мирни“, а потоа извадиле големи чекани и со нив почнале да удираат по стаклената ...
сите 2 | | | веќе видена

Рита Mатос од Бразил е уште една девојка која работи една работа, а сонува за некоја друга кариера. Работи како чистачка, а на социјаните мрежи пробува да дојд ...
сите 3 | | | веќе видена

next