По повод на националниот ден на Република Словенија и 25-годишнината од воспоставување дипломатски односи меѓу Словенија и Македонија, вечер ќе биде отворена ...
сите 4 | | | веќе видена

Анкета на корисници направена изминатата недела покажува дека има голем број на начини на кои корисниците би можеле да заработат пари или да промовираат кауза, ...
сите 19 | | | прочитана: 254 | веќе видена

Познатиот словенечки глумец Гашпер Тич (44) е пронајден убиен во неговиот стан во центарот на Љубљана, јавија љубљанските медиуми. За убиството е осомничено ...
сите 25 | | | прочитана: 247 | веќе видена

Скопјанката Ивана Чолаковска и нејзиниот сопруг Мануел Торес по четири години поминати на мотор и извозени 147 илјади километри, решија и летово повторно да ...
сите 2 | | | веќе видена

Сигурно барем некогаш сте се нашле во ситуација кога одделни настани, чувства, предмети, глетки или вкусови сте можеле да ги опишете само со некој странски ...
| | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи објави забавна слика со рускиот режисер Никита Михалков во својот “инстаграм”. Папараците го кликна ...
| | веќе видена

Иако вели дека никој во британското кралско семејство не е заинтересиран да стане крал или кралица, 32 годишниот принц Хери тврди дека неговата, а и останатите ...
сите 19 | | | прочитана: 698 | веќе видена

Меѓународните студенти го избираат Универзитетот на Југоисточна Европа (УЈИЕ) да ги продолжат студиите во рамките на програмата за размена Еразмус +, преку ...
сите 10 | | | веќе видена

Клои Кардашијан (32) досега покажа дека знае што значи реклама. Таа неодамна ја промовирала новата линија на бодија од својот бренд „GOOD American”, a целиот ...
| | веќе видена

На една фарма во селото Леди Фрер, овца родила јагне кое потсетува на човек, што предизвикало паника меѓу локалното население. Според информациите, селаните ...
сите 5 | | | веќе видена

Некогаш Бери, а денес Отец Дионисиј. Денест тој се грижи за духовната сила на имигрантите во Северна Америка и Канада, а честопати ја посетува и Грузија. Бери ...
| | веќе видена

Ви доаѓаат гости на вечера или можеби сте ги повикале на роденденска или некоја друга забава, и сакате се` да изгледа спектакуларно? Покрај феноменалната храна ...
| | веќе видена

next