Таратур

Тимот на Баерн Минхен по 27. пат во историјата и 5. пат по ред е шампион на Германија откако денеска и теоретски ја потврди титулата славејќи на гостувањето ...
сите 14 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО ДПМНЕ Љупчо Димовски на својот фејсбук профил објави скандалзно видео на кое се гледа како по влегувањето на толпата во Собранието, дел од ...
сите 10 | | | веќе видена

Напаѓачите не ги познавам, бидејќи имаа качулки на главите, освен напаѓачот на пратеничката Радмила Шеќеринска, изјави за Макфакс, Богдан Илиевски, еден од ...
сите 42 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат на десницата, на изборите во Франција, Мари Ле Пен, го критукуваше актуелниот тренер на Реал, Зинедин Зидан. Тренерот на Реал, ...
сите 111 | | | веќе видена

Супстанцијата што ги израмнува брчките – ботоксот станува се популарен кај мажите, пишува „Дејли Меил”. За мината година, бројот на мажите кои се одлучиле за ...
сите 21 | | | веќе видена

МВР испратило писмо до ОЈО со кое го повикува обвинителството што побргу да ги повикаат на сослушување и да им одредат мерки за обезбедување на организаторите ...
сите 48 | | | веќе видена

Стотици приврзаници на опозицијата во Русија се собраа денеска на протест против претседателот Владимир Путин во Москва, иако настанот беше забранет, пренесе ...
сите 3 | | | веќе видена

Ким Кардашијан е една од најпопуларните личности на Инстаграм, зад себе има неколку успешни проекти, а сето тоа го направи од ништо. Откако во јавноста излезе ...
сите 44 | | | прочитана: 204 | веќе видена

Познатиот холивудски пар Џенифер Гарнер и Бен Афлек одлучија да му дадат уште една шанса на својот брак, откако во јуни 2015 година решија да се разведат. Иако ...
сите 4 | | | веќе видена

Барселона во своето славно минато ги направи некои од најголемите и најдобри трансфери, како на пример Самуел Ето и Роналдињо, кои дојдоа за релативно мали ...
сите 11 | | | веќе видена

Во пресрет на утрешниот 30 април (недела), како особено важен и светол ден за Православието, во нашато демирхисарско Слепче, во манастирот Св. Јован Претеча, ...
сите 33 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ посочува дека реализирањето на Тиранската платформа не носи добро никому. „Газењето на Уставот, законите и деловникот е директно газење на државата ...
сите 352 | | | веќе видена

next