Таратур

Американскиот магазин Time ја прогласи осумгодишната Бана Алабед од Сирија за една од највлијателните личности на интернет. Бана стана позната во светот по ...
сите 27 | | | веќе видена

Поранешниот светски рекет број еден, Германецот Борис Бекер (49) сега не се бори само со финансиските проблеми, туку и со љубовниот бродолом кој му се случува. ...
сите 42 | | | веќе видена

Повеќе од 20 години по масакрот врз муслиманите во босанска Сребреница, холандски суд пресуди дека холандската држава сноси дел од вината за смртта на 350 ...
сите 30 | | | веќе видена

Фудбалерот Лионел Меси ќе се венча со долгогодишната партнерка Антолена Рокусо в петок во Росарија, нивниот роден град во Аргентина. Аргентинските медиуми ...
сите 44 | | | веќе видена

Не е тајна дека најбогатите светски клубови сè повеќе личат на тимови од соништата, екипи составени од 20 и кусур ѕвезди кои се мајстори на својот занает. ...
сите 8 | | | веќе видена

Музејот „Теракота“- Виница во мај почна со реализација на проектот „Расчистување и доистражување на објектот цистерна“ на археолошкиот локалитет Виничко кале. ...
сите 15 | | | веќе видена

Под притисок на членовите на Советот за јавни обвинители, Петар Аневски денес на маса ќе ги стави предметите кои ги чуваше во фиока и со тоа ги одолговлекуваше ...
сите 49 | | | веќе видена

Кипар потпиша договор со конзорциум со учество на Мелко Интернешанл, Хард Рок и кипарскиот холдинг СиЕнЕс груп за изградба на казино, кое според официјални ...
сите 10 | | | веќе видена

Во Демир Капија вчера беше најтопло, а северниот дел од скопската котлина и Полог беа зафатени од поголема нестабилна маса проследени со пороен дожд и грмежи. ...
сите 359 | | | веќе видена

Единствената партија на Македонците во Албанија, Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ) не успеа да обезбеди пратенички мандат и во новиот албански ...
сите 87 | | | веќе видена

Цело здравство е партизирано, секоја болница, на секое ќоше, тврди во интервју за Фокус, министерот за здравство Арбен Таравари, тврдејќи дека лекарите на тој ...
сите 9 | | | веќе видена

next