Изминативе недели во модните магазини постојано пишуваат за модните изданија на Ријана, која и повеќе од очигледно варира со килограмите. Обожавателите се ...
сите 10 | | | прочитана: 357 | веќе видена

Каде и да се свртите денес ќе налетате на совети за вежбање – на кафе, во теретана, на интернет. И тоа е супер, секогаш можете да научите нешто повеќе од ...
сите 12 | | | прочитана: 2341 | веќе видена

Да ставате постојано слики од вашето дете на интернет, значи исто како да сте го пуштиле само на раскрсница, советуваат надлежните лица. Интернет е една многу ...
сите 3 | | | веќе видена

Тинејџерката од Калифорнија го емитувала видеото од стравичната несреќа на Инстаграм, а потоа ја снимила и нејзината смртно повредена сестра. Обдулија Санчез ...
сите 7 | | | прочитана: 291 | веќе видена

Поради сета таа храна и воздухот кои ги голтаме, во цревата се создаваат гасови, како и бактерии кои ја разградуваат храната. Гасот кој се создава кога ќе се ...
сите 5 | | | прочитана: 204 | веќе видена

Популарниот научник Стивен Хокинг предупредува дека евентуалното комуницирање со вонземјани нема да биде добро за цивилизацијата. Астрофизичарот смета дека ...
сите 10 | | | прочитана: 191 | веќе видена

Што се сличува со телото после болното раскинување Кога сме оставени, ни изгледа како да се разделуваме со душата. Срцето ни е скршено, но и телото реагира на ...
сите 5 | | | прочитана: 304 | веќе видена

Доколку јадете од скршени тањири, потсвесно предизвикувате проблеми во својот живот. Според Фенг Шуи најдобро е овие работи да не ги чувате дома, носат несреќа ...
сите 7 | | | прочитана: 419 | веќе видена

Метаболизмот е составен од хемиски процеси во нашето тело, кој може да се опише како брзината на горење на калориите кои ги внесуваме секој ден. Секој ...
сите 10 | | | прочитана: 172 | веќе видена

Откако екипата заврши со снимањето на спотот здружението на љубители на реката Сава веднаш реагираше на својата Фејсбук страница, со оглед на тоа дека Емина и ...
сите 16 | | | прочитана: 1756 | веќе видена

Српската фолк пејачка, најдобро знае како да ја донесе атмосферата до точка на вриење на својот настап. Милица Тодоровиќ е една од најхаризматичните млади ...
сите 11 | | | прочитана: 1510 | веќе видена

next