Моделот Елса Хоск изгледаше магично со својот стајлинг на црвениот килим на филмскиот фестивал во Кан. Но, таа не е единствената што воодушеви со изгледот. ...
сите 14 | | | прочитана: 455 | веќе видена

Девојката која има 18 години и доаѓа од Германија, решила да ја продаде својата невиност. Ким, како што оваа девојка се претставила во јавноста, одлучила да ја ...
сите 13 | | | веќе видена

Д-р Жан Митрев е добитник на престижната награда Личност на годината на ЈИЕ (SEE Personality 2017) во доменот на европските интеграции на регионот. Наградата ...
сите 18 | | | веќе видена

Деновиве е актуелна веста дека ќе се снима „Топ ган 2“ ние ве потсетуваме на најпознтата глумица од првиот дел која во животот минала низ страшни искушенија но ...
сите 5 | | | веќе видена

Вечерва од 22:30 часот во Клубот на новинари во Скопје, Агрон Биба ќе ја игра монодрамата „Јас сум Григор Прличе“. Текстот на монодрамата е авторство на самиот ...
сите 4 | | | веќе видена

Половина чаша вино или едно мало пиво дневно го зголемуваат ризикот од рак на дојка, покажува новото истражување. Студијата која била спроведена од страна на ...
сите 9 | | | прочитана: 436 | веќе видена

лармантна порака објавена е на службениот Фејсбук профил на „Здружението Лавици – заштита и помош на жртвите педофили“! Имено, мајката на малолетно дете од ...
сите 5 | | | веќе видена

Супермоделот Хајди Клум откри дека сега ѝ се допаѓа да се соблекува пред камерата многу повеќе отколку во младоста. Ова го изјави самата таа пред “Дејли мејл” ...
сите 3 | | | веќе видена

next