Сестрите Делфина и Марје Де Хесус Гонзалез се родиле во сиромашно семејство во мексиканската држава Гуанахуато. Тие од 1950. па до средината на 1960. година го ...
| | веќе видена

Кога си замислувате неверојатни сини води, можеби си мислите на Малдивите или Карибите. Но вистината е дека таква неверојатна глетка може да ни овозможии ...
сите 3 | | | веќе видена

Популарниот Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јована наскоро на својот син Коста ќе му подарат братчиња или сестрички. Имено, убавата водителка носи ...
сите 9 | | | прочитана: 255 | веќе видена

Ентони Бордеин, главен готвач и водител на кулинарска емисија кој ги следе најпопуларните кулинарски трендови, вели дека ако во состојките на еден хамбургер ...
сите 5 | | | веќе видена

Кога открила дека сака „грицкалки“ и покрај тоа изгледа одлично, фановите веднаш посакале да прават исто што и Хали Бери. Бидејќи, иако има 50. години, таа е ...
сите 2 | | | веќе видена

Состојки: 400 г зелена боранија 400 г жолта боранија 250 мл јогурт 150 г сирење 1 кромид Маслиново масло 3 јајца Сол, црн пипер Оригано Приготвување: Сварете ...
сите 6 | | | веќе видена

next