Хакерскиот колектив Анонимус тврди дека американската вселенска агенција НАСА се подготвува да објави дека открила интелигентен вонземски живот. „НАСА вели ...
сите 19 | | | прочитана: 434 | веќе видена

 Тим истражувачи од Универзитетот МИТ во САД разви мастило за тетовирање кое ја менува бојата во зависност од нивоата на глукоза и pH вредностите во телото. ...
сите 11 | | | веќе видена

Ким Кардашијан беше учесничка во неодамнешната аукција на “Кристис” на која плати 379.500 долари за златниот часовник “Картие”, носен некогаш од првата дама на ...
сите 23 | | | прочитана: 946 | веќе видена

Снајперист на канадските специјални сили во Ирак урна светски рекорд за најдолг потврден смртоносен погодок во историјата. Во текот на воена акција против ...
сите 7 | | | прочитана: 161 | веќе видена

Македонската поп-пејачка и претседателка на Здружението „Борка“ доби внук. Нејзината ќерка Емануела се породи со своето прво дете. Емаенула на почетокот на ...
сите 14 | | | прочитана: 890 | веќе видена

После цели 5 години макотрпна работа Рита Ора го најави враќањето во музичкиот свет. Ора им откри на нејзините обожаватели неколку детали за албумот, кој ќе ...
сите 5 | | | веќе видена

„Србија до Токија и Б`лгарија до Скопиа“ (добрососедска народна поговорка) Уф, нека ми прости Редакцијата, а и читателите што поголемиот дел од колумнава веќе ...
сите 7 | | | прочитана: 1195 | веќе видена

Не само што има ниско ниво на масти,а високо ниво на влакна,кои го подобруваат варењето и хранливи материи кои го намалуваат нивото на лошиот холестерол крвта. ...
сите 8 | | | прочитана: 352 | веќе видена

Фото: Swins.com Триесетина ученици од едно средно училиште во британскиот град Ексетер на училиште се појавиле во мини здолништа, бидејќи не им било дозволено ...
сите 19 | | | прочитана: 311 | веќе видена

Чудно, но девојките растат побрзо од момчињата, не го знаев тоа, призна холивудскиот актер Ештон Катчер, кој беше гостин на “Вечерното шоу со Џим Фелон”. Тој ...
сите 9 | | | прочитана: 692 | веќе видена

Луѓето ќе работат многу помалку за три децении отколку денес, вели Џек Ма, основачот на Алибаба. „Луѓето ќе работат само четири часа дневно, а можеби и само ...
сите 5 | | | прочитана: 155 | веќе видена

Сексипилната пејачка Викторија Лоба редовно ги радува своите обожаватели со секси фотографии на социјалните мрежи. Штом температурите пораснаа, Лоба слободното ...
сите 22 | | | прочитана: 3570 | веќе видена

Пораките на Месинџер може да се прочитаат, а лицето кое ги испраќа да не види дека тоа сте го направиле. Додека ВатсАп и Вибер даваат можност на исклучување на ...
сите 21 | | | прочитана: 177 | веќе видена

Посвојувањето на дете е несебично акција – многу деца низ целиот свет се посвоени што им открива втора шанса во животот, шанса да имаат дом и да добијатт љубов ...
сите 2 | | | веќе видена

Водителката Ирена Спировска ги изненади обожавателите на социјалните мрежи со двете најнови фотографии. Таа реши да се препушти на максимално уживање во еден ...
сите 3 | | | прочитана: 1240 | веќе видена

next