Доколку сакате да пиете пиво, мноу е голема веројатноста да за време на летните денови го пиете секој ден. Но, дали сте запознаени со неговите ефекти врз ...
сите 12 | | | прочитана: 188 | веќе видена

Вкусен и освежувачки ладен десерт! 2 банани 2 дл млеко 2 топки сладолед од чоколадо 4 лажици разматена слатка павлака 2 лажици мелени бисквити чоколадни трошки ...
сите 13 | | | веќе видена

Почина француската фитнес блогерка Ребека Бургер откако во нејзината рака експлодирал апарат за прскање шлаг. Информациите за ова ги соопшти нејзиното ...
сите 11 | | | прочитана: 1599 | веќе видена

Ејли Петерсон води мачна битка со неизлечив рак. 5-годишното девојче, кое боледува од невробластома, создало листа на желби, а на самиот врв била мечтата ...
сите 2 | | | веќе видена

Дури седум отсто од граѓаните на САД сметаат дека чоколадното млеко се молзи од кафени крави, покажува онлајн истражувањето на Американскиот млечен центар. ...
сите 12 | | | веќе видена

Дури и да не се сметате за перфекционист, неуредните усогласувања на предметите, боите, и дизајните понекогаш ве нервираат. Следниве мали нешта можат да ...
| | веќе видена

Доколку го одвикнувате детето од пелени, треба да имате доволно трпение. Успехот не се случува преку ноќ . Ако сте во стресен период, размислете да го одложите ...
сите 18 | | | веќе видена

next