Фактор

Една од трите жртви во Лондон е 43-годишна жена, учителка по шпански јазик Ајша Фрејд која има две ќерки, а по мостот Вестминстер тргнала, за да стигне до нив ...
сите 177 | | | прочитана: 199 | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство ја одгатна брзозборката која ја најави вчера. Ова обвинителство откри дека отвора четири нови истраги против четири лица и тоа ...
сите 211 | | | веќе видена

Содржината на прислушкуваните разговори претставува сериозен извор на докази за сторени кривични дела на целата територија на РМ. Денес ова обвинителство ...
сите 211 | | | веќе видена

Кратката биографија се пишува во трето лице еднина. Таа не треба да е подолга од 2 страници и мора да е прилагодена за позицијата за која конкурирате. Мора ...
| | веќе видена

Во синоќешното издание на емисијата Фактор24 имавте можност да ги слушнете ставовите на професори во однос на албанската платформа која го закочи новиот владин ...
сите 18 | | | веќе видена

Скоро сите жители на градот Балаклеј во Украина, се евакуирани поради огромните пожари и експлозијата во складиштето со муниција најголемото во целата земја. ...
сите 74 | | | веќе видена

Во доцните часови завршија средбите во вторникот вечерта во Скопје на комесарот за проширување на ЕУ, Јоханес Хан со македонските политички лидери чиј партии ...
сите 227 | | | веќе видена

Од СДСМ велат дека мора да се одблокираат парламентарните процедури и во согласност со деловникот што побргу да се избере претседател на Собранието. Од ...
сите 210 | | | веќе видена

Finance Think оценува дека најновите податоци за економските трендови во Македонија покажуваат понатамошни негативни последици од политичката криза врз ...
сите 24 | | | веќе видена

Британците со лавина реакции на социјалните мрежи сакаат да им покажат на терористите дека не се плашат и дека ќе го победат тероризмот. Со хаштагот ...
сите 7 | | | веќе видена

Синот на поранешниот премиер на Македонија Никола Кљусев, Људмил Кљусев, е осуден на 2 години и 2 месеци затвор во Америка. Тој е прогласен за виновен бидејќи ...
сите 15 | | | веќе видена

next