Фактор

Бил Гејтс на Конференцијата за безбедност во Минхен држеше говор во кој предупреди дека човештвото е под закана на ширење на страшна епидемија предизвикана од ...
сите 5 | | | веќе видена

Големите компании продаваат повеќе квалитетна храна во Австрија, отколку во Унгарија, иако се очекува да биде иста, обвинуваат од владата во Будимпешта. ...
| | веќе видена

Заврши средбата на ДУИ и Алијансата на Албанците на кои не им се придружи Движењето БЕСА. По средбата Али Ахмети ги избегна новинарите, а Зијадин Села посочи ...
сите 135 | | | прочитана: 740 | веќе видена

Откако пред неколку дена британските медиуми ја ставија на тапет Саманта Камерон и обелоденија дека сопругата на екс премиерот на Британија Дејвид Камерон ...
сите 6 | | | веќе видена

„По големиот интерес од медимите за тоа дали Движење БЕСА ќе учествува или не на состанокот кој ќе се одржи во Скопје, ја известуваме јавноста дека не гледаме ...
сите 32 | | | прочитана: 317 | веќе видена

Девојка од Кочани две години била силувана од момче кое и се заканувало дека ќе ги објави сликите од неа со експлицитна содржина на социјалните мрежи. ...
сите 64 | | | прочитана: 1137 | веќе видена

Етничките натегања во Босна, замрзнатиот судир на Србија и Косово и политичката криза во Македонија се трите кризи кои би можеле да го запалат најлесно ...
сите 2 | | | веќе видена

Музичарот Златко Ориѓански е запрепастен од небулозните напади кои новинарот Цветин Чилиманов ги насочи против поетот Кочо Рацин за кој вели дека единствено во ...
сите 15 | | | веќе видена

Секој кој знае дека ако сакате да ги „доведете во ред“ вашите финансии морате да направите финансиски план. Економистите може да ни дадат одлични совети, но ...
сите 2 | | | веќе видена

Две момчиња влегле во голема најпрво вербална, а потоа и физичка пресметка во трговскиот центар Сити мол во Скопје на терасата на еден од кафе баровите. По ...
сите 20 | | | прочитана: 616 | веќе видена

Новото претседателско семејство Трамп е досега најнапорно со барањата за официјално државно обезбедување кое САД ги чини стотици милиони долари и е значително ...
| | веќе видена

Министерката за администрација и информатичко општество Марта Арсовска Томовска уверува дека од периодот на распишување на избори па се до денес не се ...
сите 144 | | | веќе видена

Европската унија не може да се справи сама во борбата против тероризмот, затоа соработката со САД е исклучително важно. Во борбата сепак треба да бидат ...
сите 73 | | | веќе видена

Состојбата во Македонски железници Транспорт е се посериозна и над 200 вработени се решија да протестираат и да не работат се додека не им бидат исплатени ...
сите 105 | | | веќе видена

next