Фактор

Вооружен напаѓач отвори оган на аеродромот во Форт Лаудердале во терминалот 2 на одделот за багаж, , при што загинаа пет лица, а се повредени осум, јавија ...
сите 44 | | | веќе видена

Последните информации од АМСМ велат дека силен ветар и наноси од снег има кај делницата Велес - Штип и Кочани, кај Лозово, Сарамзалино и Крупиште. Доколку ...
сите 588 | | | прочитана: 2162 | веќе видена

Командантот на Експедиција 50 Шејн Кимбро и инженерот Пеги Вилсон, и двајцата астронаути на НАСА, појдоа во прва вселенска прошетка надвор од Меѓународната ...
| | веќе видена

Косово ја обвини Србија дека провоцира „тензија и конфликти“ на Балканот поради апсењето на поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај во Франција по нејзино ...
сите 109 | | | веќе видена

1 милион и 550 илјади евра добиле три приватни фирми за чистење на снегот и патиштата. Македонија пат ги договорила фирмите НБ-ТРАНС СОМПАНУ ДОО Тетово, ...
сите 9 | | | веќе видена

Педесет и седум годишен жител од Делчево бил најден премрзнат и во бесознание откако заминал да ја нахрани стоката. Брзата интервенција на итната медициснска ...
сите 7 | | | веќе видена

Германската полиција конфискувала над 100 килограми експлозивен материјал од куќа во местото Лаутерекен во покраината Рајна Палатинат во која живеело 18 ...
сите 44 | | | веќе видена

Борко Илиниќ, еден од водачите на бандата на крадци „Пинк Пантер“, пронајден е мртов во својата ќелија во затворот во Обединетите Арапски Емирати и со тоа се ...
сите 3 | | | веќе видена

Џејми Оливер затвора 6 ресторанот во Велика Британија поради Brexit Познатиот готвач Џејми Оливер затвора шест од 42-та италијански ресторани во Британија ...
сите 20 | | | прочитана: 871 | веќе видена

Поради чистење на снежни наноси сообраќајот е во прекин на магистралниот пат А-3 Штип - Кочани поточно од село Крупиште до бензиска пумпа „Ваго“, а забраната ...
сите 589 | | | прочитана: 575 | веќе видена

По навејувањето на снег на повеќе патни правци низ државата, полека се расчистува и сообраќајот може да се одвива во подобри услови со проодни патишта. Сега ...
сите 599 | | | прочитана: 495 | веќе видена

СДСМ упати жестоки критики до власта за погрешните политики кои довеле до ослабување на надлежните служби во ситуации кога има елементарни и временски непогоди ...
сите 38 | | | веќе видена

next