Фактор

СЈО продолжува со распити на осомничените лица во истагата „Талир“. Откако во петокот пред тимот на Катица Јанева исказ не дадоа Емил Димитриев, Даниела ...
сите 193 | | | веќе видена

Британскиот весник „Фајненшел тајмс“ кој утрово објави текст со наслов „Македонија прелага промена на името во обид да му се приклучи на НАТО“, по неколку часа ...
сите 429 | | | прочитана: 195 | веќе видена

Иран поседува докази дека САД директно ги поддржуваат терористите од „Исламската држава“. Заменик началникот на генералштабот на Иранските вооружени сили , ...
сите 53 | | | веќе видена

Македонија ќе ја разгледа можноста да го смени името, за да се обиде да го одблокира грчкото противење за членството во НАТО, изјавил шефот на македонската ...
сите 164 | | | веќе видена

Двајца луѓе имаат сериозни изгореници, а 10 се полесно повредени при напад на ресторан со молотови коктели во предградие на Париз. На местото на настанот брзо ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред два дена јавноста и медиумите и официјално ја имаа честа да го ѕирнат, да го допрат и да се „запознаат“ со фамозниот мерцедес од 600 000 евра кој сакал ...
сите 13 | | | прочитана: 344 | веќе видена

Геополитички аналитичар, Џорџ Фридман вели дека Европската унија е еден прекрасен експеримент, кој е „можеби преамбициозен“. Тој смета дека развојот во ...
сите 9 | | | веќе видена

Граѓанките и граѓаните на општина Богданци со огромно мнозинство кажаа НЕ за рудниците на референдумското изјаснување. Набљудувачите на ЦИВИЛ – Центар за ...
сите 77 | | | прочитана: 3397 | веќе видена

Прогнозите на Светската банка покажуваат дека глобалната економија ќе постигне реална стапка на раст од 2,8% меѓу 2017 и 2019 година. Растот во Кина благо ...
сите 10 | | | веќе видена

next