Фактор

Прифатните центри во Гевгелија и Табановце се доволни и дека во иднина Македонија нема да гради нови центри за бегалците, вели министерот за внатрешни работи, ...
сите 86 | | | веќе видена

Новиот српски претседател Александар Вучиќ на тет-а-тет средбата која ја имаше со неговата хрватска колешка Колинда Грабар Китаровиќ добил чоколадна бомбоњера ...
сите 164 | | | веќе видена

Денеска министрите за финансии и труд и социјална политика разговараа со повеќе синдикати со цел да се повтрди заложбата за зголемување на минималната плата од ...
сите 52 | | | веќе видена

Продолжувањето на процесот на проширување треба да биде стратешка цел на ЕУ, независно од внатрешните и надворешните предизвици со кои се соочува Унијата, а ...
сите 146 | | | прочитана: 2506 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги отфрли наодите на новата влада дека постојат сериозни недостатоци во стадионот „Телеком Арена“ и дека постои голема можност финалето од ...
сите 103 | | | прочитана: 368 | веќе видена

Актерот Џони Деп упати остри зборови кон Доналд Трамп на ироничен начин прашувајќи кога беше последениот пат кога актер убил американски претседател. Тој ...
сите 78 | | | веќе видена

Роберт Поповски, министерот без ресор во Владата на Република Македонија на денешната конференција #ReforMediaMk со поддршка на ЕУ и Македонскит институт за ...
сите 24 | | | веќе видена

Дипломатот Рајнхард Прибе пристигна во Македонија, но за почеток во улога на предавач на еднонеделната Школа на природно право што во организација на ...
сите 37 | | | прочитана: 564 | веќе видена

Фудбалските клубови Арсенал и Челси заедно со спонзорите на финалето од Комјунити шилд купот кој ќе се игра на 6 август на Вембил решија сите приходи да им ги ...
сите 37 | | | веќе видена

Еврокомесарот за европска соседска политика и преговори за проширување, Јоханес Хан, в понеделник ќе ја посети Република Македонија на разговори за плановите ...
сите 204 | | | веќе видена

Јас како премиер и Владата што ја предводам сме подготвени да овозможиме услови за ангажман и вклученост на целото општество, во сериозниот реформски процес ...
сите 204 | | | прочитана: 998 | веќе видена

Во интервју за Макфакс министерот Оливер Спасовски вели дека во МВР се трошело непродуктивно и дека има огромна задолженост а во однос на тоа не е подобрен ...
сите 86 | | | веќе видена

next