Фактор

Aмериканскиот претседател Доналд Трамп планира да го задолжи њујоршкиот милијардер Стивен А. Фајнберг да спроведе голема ревизија во американските разузнавачки ...
сите 14 | | | веќе видена

Македонија денес ќе биде под влажен бран, а веќе од утре имаме промени во времето. Дожделивото време можеби ви ги уништи плановите за вториот ден од викендот ...
сите 191 | | | прочитана: 1736 | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден МВР информираше дека е сузбиена уличлна криминална група која дилала дрога на улиците во главниот град. Лицата била составена од пет ...
сите 16 | | | прочитана: 479 | веќе видена

Доцна синоќа низ медиумите се појави информација дека е нападна пратеник на опозициската партија додека се наоѓал во скопското кафуле Дион. Се работи за ...
сите 43 | | | веќе видена

Здружението „Македонски манифест“ ја презентираше донесената декларација за одбрана на Македонија која е достапна за јавноста, а истовремено е доставена на ...
сите 21 | | | веќе видена

Американскиот амбасадор Џес Бејли во интервју за ТВ Сител посочи дека УСАИД и Американската амбасада во Скопје не работат на уривање на власта, туку дека ...
сите 54 | | | веќе видена

СДСМ во денешното соопштение наведува дека кредитната агенција Фич ја остави Македонија во групата земји со проблематичен кредитен рејтинг, откако лани го ...
сите 7 | | | веќе видена

Опозицијата во Албанија одржа голем протест во Тирана на кој беше порачано дека повеќе нема да има украдени избори во земјата, а ако нема услови тие воопшто ...
сите 76 | | | веќе видена

Ова не е нормално. Џуџиња, војни, куршуми, ќосиња, предавници… мислам, јас знаев дека не е нормално, но, ова дури и од границите на ненормалното излегува. Да ...
сите 4 | | | веќе видена

Груевски и криминалното раководство на ВМРО-ДПМНЕ напразно бараат утеха, секој кој правел криминал ќе одговара, реагираат од СДСМ на обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 12 | | | веќе видена

СДСМ веќе изготвиле забелешки на предлот законот за употреба на албанскиот јазик кој е доставен од ДУИ, а поддржан и од Алијансата на Албанците. Засега нема ...
сите 71 | | | веќе видена

Новиот пратеник од редовите на СДСМ, Мухамед Зекири возврати на обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека само што станал член на партијата веднаш донирал 180.000 денари ...
сите 64 | | | веќе видена

Папската власт преку сопствената агенција за правда поведе акција за сузбивање на финансиски криминал со сомнежи за перење на пари во Ватикан. За таа цел ...
сите 16 | | | веќе видена

Ширум Америка е закажан голем штрајк предводен од мигрантите кои работат во голем број на индустрии каде американците не ни помислуваат да се помачат да најдат ...
сите 2 | | | веќе видена

Mинистерот за труд и социјална политика Ибрахим Ибрахими вели дека никој од граѓаните коишто биле префрлени од првиот во вториот пензиски столб и на тој начин ...
сите 166 | | | веќе видена

next