Фактор

По „црниот вторник“ во 1987 година кога изгубил на берза, се нашол во дилема дали да го обнови богатството или да се пресели на пуст остров. Дејвид Глазен ...
сите 14 | | | веќе видена

Советот на Народната банка на Република Македонија денес ја одржа својата петта седница, на која беше разгледана и усвоена регулативата за сметководство и за ...
сите 18 | | | веќе видена

Премиерот Заев на денешната собраниска седница ги соопшти имињата на замениците министри. Во тек е собраниска дебата на која се дебатира за предлозите кои ги ...
сите 140 | | | прочитана: 1744 | веќе видена

Претседателот на САД Доналд Трамп претстави синоќа на средба со свои поддржувачи во Сидр Рапид, Ајова, своја идеја за инсталирање на соларни панели на ѕидот, ...
сите 65 | | | веќе видена

Новата Македонија која се роди од една голема агонија нема комплекси и не и требаат многу споменици за да се гордее со себе, изјави министерот за надворешни ...
сите 205 | | | веќе видена

Актерот Богољуб Митиќ Ѓоша изненадно починал утрово во 49-тата година од животот. Според првите информации кои се појавија во јавноста, Ѓоша доживеал срцев ...
сите 107 | | | веќе видена

„Таравари за претседател“, „Алал вера министре“, „Доктор Арбен изненадуваш со ентузијазмот“. Ова се најчесто коментарите за новиот министер за здравство, Арбен ...
сите 72 | | | веќе видена

Новоотворена либерална џамија во Берлин, Германија во којашто мажите и жените може заеднички да се молат, а жените не мора да бидат покриени наиде на гневни ...
сите 10 | | | веќе видена

Еден од најплатените и најпознати холивудски актери Џорџ Клуни ја продаде својата компанија за производство на алкохолниот пијалок текила за милијарда долари. ...
сите 30 | | | прочитана: 285 | веќе видена

На планетата моментално живеат 7,6 милијарди луѓе, а тој број ќе биде зголемен на 9,8 милијарди до 2050 година, и на 11,2 милијарди до 2100 година, се наведува ...
сите 28 | | | веќе видена

next