Фактор

Најголемите банки во САД ќе регистрираат годишен раст на профитот од 14%, ако претседателот на САД Доналд Трамп пристапи кон спроведување на плановите за ...
сите 2 | | | веќе видена

Вип со задоволство ја најавува новата промоција во постпејд сегментот на мобилната телефонија со која корисниците добиваат можност за неограничена комуникација ...
сите 11 | | | веќе видена

Километарски колони повеќе од три часа чекаат на граничниот премин Деве Баир за излез од Македонија кон соседна Бугарија. Причина за долгиот застој е паднатиот ...
сите 202 | | | веќе видена

Малезија нема да го врати телото на полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Џон ун, кој починал во Куала Лампур, додека неговото семејство не обезбеди ...
сите 120 | | | веќе видена

Неуспешното запросување на Јована од страна на Кузман, од минатата епизода на „Фчерашни новости“, стана хит низ целиот свет благодарејќи на популарните сајтови ...
сите 9 | | | веќе видена

Астрономите откриле 60 нови планети во наша близина, што ги зголемило шансите да пронајдеме макар една на која животот би бил можен. Тим од меѓународни ...
| | веќе видена

Главниот извршен директор на јужнокорејската компанија „Samsung Group“ Џеј Ли беше уапсен рано во петокот поради неговата наводна улога во корупцискиот ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер изјавил дека верува оти ќе бидат потребни повеќе од две години за да се постигнат сите договори околу ...
сите 119 | | | веќе видена

next