Фактор

Северна Кореја изврши рано утрово по локално време ракетна проба од регионот северно од престолнината Пјонгјанг, јави Јонхап. „Северна Кореја изврши рано ...
сите 241 | | | прочитана: 344 | веќе видена

СДСМ е одлучна да воспостави функционални институции а она што го најавува како иден чекор е избор на реформска влада. „Парламентарното мнозинство согласно ...
сите 281 | | | прочитана: 153 | веќе видена

Граѓаните на Македонија мора да останат присебни и да ја сочуваат својата демократија. Ако падне Парламентот, паднала и демократијата, соопштил Јосип ...
сите 211 | | | веќе видена

Српскиот премиер, Александар Вучиќ синоќа по седницата на Бирото за координација на службите за безбедност на Србија посветена на ситуацијата во Македонија, ...
сите 64 | | | веќе видена

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) најостро ги осудува физичките напади врз пратениците кои се случија во Македонската куќа на демократијата – Собранието ...
сите 11 | | | веќе видена

И мавме обид за линчување на пратениците од луѓе кои беа платени и пратени, изјави пратеничката од СДСМ, Радмила Шекеринска синоќа на телевизија 24. Таа вели ...
сите 104 | | | веќе видена

Шефовите на претставништвата на ЕУ, ОБСЕ, НАТО и амбасадата на САД во Македонија издадоа вечерва заедничко соопштение во кое се вели дека ја разгледале ...
сите 45 | | | веќе видена

За Македонија имаат важна улога малите земјоделски стопанства поради: од една страна со доминантен дел во вкупната структура на земјоделските производни ...
сите 2 | | | веќе видена

Преживеавме крвничка ноќ во која криминални а заштитени од дел полициски структури, имаа една цел - смрт и убиство на повеќе пратеници. Тоа се договараше пред ...
сите 17 | | | веќе видена

Реакциите на меѓународната заедница за мене беа очекувани после снимките кои излегоа од собранието, излегоа снимки на кои секој би реагирал, тепаат пратеници и ...
сите 211 | | | прочитана: 170 | веќе видена

Н1 Телевизија објави немонтиран видео материјал кој може да се окарактеризира како најкрвавото видео од црниот четврток. Видеото е дело на снимател кој ...
сите 8 | | | веќе видена

Во седиштето на ДУИ во Мала Речица заседаваше централното претседателство на партијата на Али Ахмети. Причина за свикување на партискиот врв беше крвавиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ во моментов е гостин во Топ Тема на телевизијата Телма. Тој рече дека ако се биде како што треба тогаш Македонија ќе има влада до средината на ...
сите 132 | | | веќе видена

Ниту еден партиски лидер не се одзва на повикот на шефот на државата да дојде на лидерска средба. Сепак и покрај тоа што го извисија, Ѓорге Иванов останува ...
сите 281 | | | прочитана: 161 | веќе видена

Полицијата немаше сознанија за никави насилни инциденти, никави дојави, затоа полицијата со истиот број го обезбедуваше Собранието“, рече директорот на Бирото ...
сите 138 | | | прочитана: 373 | веќе видена

next