Европската унија го одобри 130 милијарди долари вредното спојување на американските агро-хемиски гиганти „Дау Кемикал“ и „Дупонт“. - Нашата денешна одлука ...
сите 10 | | | веќе видена

Членството во партија е клучно за добивање на работа во државна администрација – смета најголем дел од населението во земјава. Дури 78 отсто од граѓаните, во ...
сите 2 | | | веќе видена

Белградскиот весник „Новости“ на својата интернет страница објави дека, во понеделникот, во Агенцијата за лиценцирање на стечајни управители биле отворени ...
сите 8 | | | веќе видена

Најголемата азиска рафинерија „Чајна петрол енд хемикал сорпорејшн“ добила покана да инвестира во „Сауди Арамко“ станувајќи дел од најголемото ИПО во светот, ...
| | веќе видена

Стартува проектот „Претприемничко учење за млади“ чија што крајна цел е преку едукацација и зголемување на претпремничките вештини на младите луѓе, на долг рок ...
сите 14 | | | веќе видена

Јапонската компанија за електроника „Canon“ го купи стартпот „Kite“ – компанија која им помага на луѓето да порачува фото албуми, чаши и прибор за телефони, ...
| | веќе видена

Брегзитот е удар за поддржувачите на слободната трговија. Тој создава преседан и може негативно да влијае и врз луѓето во најсиромашните земји во светот. ...
| | веќе видена

Велешката компанија Брако, која е дел од групацијата Фероинвест, воспостави нови производни линии и започна со производство на камиони за чистење на градски ...
сите 5 | | | веќе видена

next