Вообичаената бавност на класичните банки доби силна конкуренција и кај нас, како и во целиот свет. Компаниите за брзи кредити како Форца успеаја да понудат ...
сите 3 | | | веќе видена

Руската ВТБ банка ќе има трпение да го чека решението на Агрокоровите должнички проблеми, изјави финансискиот директор на ВТБ Херберт Мос. „За жал, се уште не ...
сите 2 | | | веќе видена

Телекомуникацискиот оператор „оне.Вип“ од денеска на своите клиенти им нуди нов пакет „ВИП комбо бокс“ со кој корисниците, како што велат во компанијата го ...
сите 17 | | | прочитана: 802 | веќе видена

Попусти беа очекувањата дека поедноставните царински процедури за увоз на енергенти, односно природен гас и струја, преку фиксни цевководи и електрични водови, ...
сите 9 | | | веќе видена

Официјалните претставници на Европската централна банка ЕЦБ сугерираа дека на следниот состанок би можеле да го разгледаат стопирањето на стимулативните мерки ...
сите 3 | | | веќе видена

Старите станови с` уште стојат рамо до рамо со новоизградените, како во поглед на цената така и според интересот кај граѓаните. Граѓаните најмногу сакаат да ...
сите 24 | | | прочитана: 275 | веќе видена

Осигурителната компанија „Еуролинк осигурување“ ја пушти во употреба првата мобилна апликација за осигурување, со која на своите клиенти им овозможува брзо и ...
сите 16 | | | веќе видена

Американскиот гигант за интернет трговија „Амазон" промовираше нова серија евтини таблети со екран од седум инчи. Наједноставниот таблет на „Амазон", „Фајер 7" ...
сите 2 | | | веќе видена

next