Слепата пророчица Баба Ванѓа заради едно од нејзините предвидување дека „Барак Обама ќе биде последниот американски претседател” денес е главна тема во голем ...
сите 14 | | | прочитана: 1269 | веќе видена

Спојлер: ништо занимљиво. Освен можда банана, ама јебеш банана ако не ја запознаеш со голема лажица нутела. Плус предлагаат ориз. Ај важи.
| | веќе видена

Од 250 филма со најголема заработка во 2016 година, само седум отсто ги режирале жени, што е за два процента помалку од претходната година, пишува во годишниот ...
сите 4 | | | веќе видена

Македонија повторно се разбуди под снежна покривка. Зимските служби на Град Скопје, веќе се на терен и го расчистуваат снегот од булеварите и улиците. УХМР со ...
сите 16 | | | прочитана: 3480 | веќе видена

Најголемата глобална епидемија нема да излезе од некоја лабораторија во форма на некаков вештачки зомби-вирус. Денешните генерации ќе се борат со една друга – ...
| | веќе видена

Сензорот за отпечатоци на вашиот телефон има за задача да ги чува сите лични информации зачувани на него. Ако сепак еден крадец се здобие со апаратот и го ...
сите 4 | | | веќе видена

Родителството знае да биде тешко, па затоа важно е да не ја заборавите и да ја одржите добрата смисла за хумор. Кој вели дека само децата знаат "да откачат"? ...
| | веќе видена

next