Аминокиселините се органски соединија кои учествуваат во градбата на протеините. Здравиот организам може сам да синтетизира 10 протеински аминокиселини. Овие ...
| | веќе видена

Срамежлива насмевка и поглед, пеперутки во стомакот и потоа љубов. Едноставно прекрасна. Потоа прашање и ќе бидеш на седмо небо. Возбуда во текот на ...
сите 6 | | | прочитана: 307 | веќе видена

Македонците за десетина години ги зголемиле приходите за триесетина отсто, но штеделе на храна, односно јаделе двојно помали количини од некои артикли од ...
сите 6 | | | прочитана: 1621 | веќе видена

- оперски пејач Последен ден од оваа работна недела овде, во Љубљана. Подготвувам еден проект на кој ќе настапам со читање на моја поезија и пеење, а во ...
| | веќе видена

Пивото не е најстар алкохолен пијалок, го нема гламурот на некои други производи какви што се например, виното или вискито, но има нешто специфично и ...
сите 4 | | | веќе видена

За многумина, кафето е незаменлива рутина во утринското будење и подигнувач на енергијата во текот на денот, но кофеинот често предизвикува исцрпувачки круг – ...
сите 6 | | | веќе видена

Зоран Марјановиќ, маж на свирепо убиената пејачка Јелена Марјановиќ, признал во Вишиот суд во Белград дека договарал секс нешто повеќе од месец дена по ...
сите 17 | | | прочитана: 1988 | веќе видена

next