Мислите дека жените се полоши возачи од мажите? Оваа прекрасна Шпанка ќе ве убеди во спротивното. Кармен Хорда во последниве десет години вози на трките Ф3 и ...
| | веќе видена

Поло на слонови најчесто се игра во Непал, Индија, Шри Ланка, Тајланд, а од неодамна и во Англија. За прв пат овој спорт започнал да се игра на почетокот на ...
сите 2 | | | веќе видена

Веќе некое време на Инстаграм се појавува костум за капење во кој горниот дел е многу специфичен. После трендот со 3Д костимот за капење, сега овој тип на ...
сите 5 | | | прочитана: 332 | веќе видена

Водителот на „Дневник“ Бранко Веселиновиќ и неговиот колега од спортската редакција Александар Аца Стојановиќ, објави интересна фотка на Инстаграм.Сите оние ...
| | веќе видена

Сликарот Д. Вестри покажа неверојатен талент во популарна ТВ емисија. Почна да ги „шлапа“ боите на платното. На прв поглед се изгледало како обична дамка, а ...
сите 2 | | | веќе видена

Тешко дека преку хороскопот може да донесете важни љубовни одлуки, но факт е дека искуствата ни покажуваат дека со некои од знаците имаме подобра енергија, ...
сите 3 | | | веќе видена

Ваква реакција од јавноста секако не очекуваше. Триесет и четиригодишната пејачка и мајка на две деца објави спот за новата песна во која се појавува една ...
| | веќе видена

Прекрасната 27-годишна Бразилка Луана Торес, веднаш по завршувањето на студиите по економија, сфатила дека таа професија не е за неа, па одлучи да стане ...
сите 8 | | | прочитана: 687 | веќе видена

Дивите сливи или како што уште се викаат – џанки, имаат важна улога во спречувањето на појавата на атеросклероза и развојот на различни видови на рак. Со оглед ...
сите 8 | | | веќе видена

next