Можете ли да си замислите модерен град без неонско освлетление? Тој начин на илуминации и рекламирања на производите стана толку популарен, што го освои целиот ...
| | веќе видена

Змијата се обидела да си замине од селото, но премногу тешко ѝ одело со оглед на тоа дека имала цела коза во себе. Питоните се познати како змии кои лесно ...
сите 3 | | | прочитана: 222 | веќе видена

На социјалните мрежи се појави шокантно видео кое покажува како една Кинескиња се пресметала со неверниот сопруг. На снимката се гледа како таа и нејзините ...
| | веќе видена

Горилата Зола од зоолошката градина во Далас привлекла внимание со своето брејкденс играње... Зола прво стоела во својот базен и мавала со рацете, а потоа ...
сите 2 | | | веќе видена

Секој знае дека пушењето е штетна навика која го нарушува здравјето. Сепак, истражувањата покажуваат дека има уште неколку секојдневни навики кои се речиси ...
сите 2 | | | веќе видена

Изгореници од сонце, болки во увото и исеченици се најчестите причини поради кои македонските туристи кои летуваат надвор од земјата бараат медицинска помош. ...
сите 10 | | | веќе видена

Една работа е најважна која мажите треба да ја совладаат за да бидат одлични љубовници, а останатото доаѓа само по себе. Постојат илјадници трикови со кои ...
сите 14 | | | веќе видена

Од 15. до 29. ноември, жителите на Земјата ќе мора да се потпрат на вештачко осветлување. Научниците на НАСА предупредуваат дека нашата планета ќе падне во ...
| | веќе видена

Писма напишани од Алберт Ајнштајн, за Бог, Израел и физика, продадени се за 200.000 долари на аукција во Ерусалим. Највисока цена достигнало писмото за ...
сите 14 | | | прочитана: 214 | веќе видена

next