Откако побарал помош од лекарите, на девојчето Меган и бил дијагностициран тежок облик на сепса, опасен по живот, поради што паднала во кома три дена. Стју ...
сите 3 | | | веќе видена

Британскиот суд и даде во средата на родителите на 11-месечното бебе Чалри Гард временски рок до четвртокот напладне со болницата да се договорат околу ...
сите 6 | | | прочитана: 6721 | веќе видена

Миљан Д. од Прекадин кај Прокупљњ зел од сопругата Снежана Д. 500.000 динари, кои таа ги зела како кредит за реновирање на куќата, и побегнал со возилото, ...
сите 5 | | | прочитана: 10812 | веќе видена

Поголемиот број пејачи од Србија сонува да биде дел од жирито на Ѕвездите на Гранд, но не и оваа пејачка. Сања Ѓорѓевиќ ја одби понудата на Саша Поповиќ. Фолк ...
сите 4 | | | прочитана: 2610 | веќе видена

Забавувајте се и препознајте ги во текстот Вашите пријатели, партнер, семејство и познаници. Овен Овенот нема нерви за мирно лежење на плажа и впивање на ...
сите 16 | | | прочитана: 1624 | веќе видена

Изминативе недели во модните магазини постојано пишуваат за модните изданија на Ријана, која и повеќе од очигледно варира со килограмите. Обожавателите се ...
сите 10 | | | прочитана: 357 | веќе видена

Секоја година, фотографии од сите страни на светот прават слики од далечните козмички објекти и настани. Темното небо е како прозорец кон галаксијата, кој ни ...
сите 3 | | | веќе видена

Каде и да се свртите денес ќе налетате на совети за вежбање – на кафе, во теретана, на интернет. И тоа е супер, секогаш можете да научите нешто повеќе од ...
сите 12 | | | прочитана: 2341 | веќе видена

Поради сета таа храна и воздухот кои ги голтаме, во цревата се создаваат гасови, како и бактерии кои ја разградуваат храната. Гасот кој се создава кога ќе се ...
сите 5 | | | прочитана: 204 | веќе видена

Популарниот научник Стивен Хокинг предупредува дека евентуалното комуницирање со вонземјани нема да биде добро за цивилизацијата. Астрофизичарот смета дека ...
сите 10 | | | прочитана: 191 | веќе видена

Што се сличува со телото после болното раскинување Кога сме оставени, ни изгледа како да се разделуваме со душата. Срцето ни е скршено, но и телото реагира на ...
сите 5 | | | прочитана: 304 | веќе видена

next