Apple е премногу загрижен поради се поголемиот број на информации кои „протекуваат“ од компанијата поврзани со новите производи, особено за претстојните ...
сите 5 | | | веќе видена

Снајперист на канадските специјални сили во Ирак урна светски рекорд за најдолг потврден смртоносен погодок во историјата. Во текот на воена акција против ...
сите 7 | | | прочитана: 161 | веќе видена

Македонската поп-пејачка и претседателка на Здружението „Борка“ доби внук. Нејзината ќерка Емануела се породи со своето прво дете. Емаенула на почетокот на ...
сите 14 | | | прочитана: 890 | веќе видена

Не само што има ниско ниво на масти,а високо ниво на влакна,кои го подобруваат варењето и хранливи материи кои го намалуваат нивото на лошиот холестерол крвта. ...
сите 8 | | | прочитана: 352 | веќе видена

Фото: Swins.com Триесетина ученици од едно средно училиште во британскиот град Ексетер на училиште се појавиле во мини здолништа, бидејќи не им било дозволено ...
сите 19 | | | прочитана: 311 | веќе видена

Луѓето ќе работат многу помалку за три децении отколку денес, вели Џек Ма, основачот на Алибаба. „Луѓето ќе работат само четири часа дневно, а можеби и само ...
сите 5 | | | прочитана: 155 | веќе видена

Сексипилната пејачка Викторија Лоба редовно ги радува своите обожаватели со секси фотографии на социјалните мрежи. Штом температурите пораснаа, Лоба слободното ...
сите 22 | | | прочитана: 3570 | веќе видена

Пораките на Месинџер може да се прочитаат, а лицето кое ги испраќа да не види дека тоа сте го направиле. Додека ВатсАп и Вибер даваат можност на исклучување на ...
сите 21 | | | прочитана: 177 | веќе видена

Водителката Ирена Спировска ги изненади обожавателите на социјалните мрежи со двете најнови фотографии. Таа реши да се препушти на максимално уживање во еден ...
сите 3 | | | прочитана: 1240 | веќе видена

Ѓоша е погребан во негоот родно место Властинац во семејната гробница покрај таткото Стојан. Мештаните и понатаму се во шок поради прераната смрт на актерот. ...
сите 106 | | | прочитана: 17876 | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Прифативте премногу обврски, кои почнуваат да ве заморуваат. Со партнерот ги споделувате проблемите. Тој е единствениот кој може да го ...
сите 24 | | | прочитана: 805 | веќе видена

Според најновиот извештај на Evan Blass (@evleaks), претстојниот фаблет на Samsung, Note 8 би можел да биде претставен до крајот на септември. Смартфонот би ...
сите 14 | | | веќе видена

next