Новинари од CorriereTV снимале жена која просела боса со саати во центарот на Милано. Откако и завршила „смената“, таа се претворила во здрава личност... ...
сите 2 | | | прочитана: 173 | веќе видена

Нормалното фунционирање на тироидната жлезда е неопходно кај жените кои сакаат да забременат, како и во текот на бременоста. Тироидната жлезда има многу важна ...
сите 6 | | | веќе видена

Се работи за дама по име Жаклина, којашто е заљубена во модата и која покрај тоа што има 47 години изгледа младолико и има тело какво што би посакала секоја ...
сите 9 | | | прочитана: 235 | веќе видена

Препирките во „Ѕвездите на Гранд“ не завршуваат, а овој пат во центарот на вниманието не се Јелена Карлеуша и Вики Миљковиќ.„Сите очи беа вперени“ во Ана ...
сите 14 | | | прочитана: 634 | веќе видена

Аромата и вкусот на ѓумбирот доаѓаат од повеќе есенцијални масла кои тој ги содржи : џинџерол, шогаол и зингерон. Тие имаат моќни анти-паразитски и ...
сите 5 | | | прочитана: 269 | веќе видена

 Секој пар, барем во еден период од својата врска, е убеден дека другите парови имаат повеќе секс од нив или некој од партнерите е сексуално незадоволен... ...
сите 21 | | | прочитана: 2620 | веќе видена

Порно индустријата го прeзема интернет просторот многу брзо и ваквите сајтови се натпреваруваат во понудата на различни содржини и услуги. Така, на пример, ...
сите 21 | | | прочитана: 5487 | веќе видена

На параолимписките игри во Лондон 2012 година цел свет зборуваше за 20 годишната Американка Џесика Лонг, која освои пет златни и две сребрени медали. Таа ...
сите 5 | | | веќе видена

Селанецот е главна атракција на нивата, каде што малку веселба никогаш не пречи никому. Тракторот модел „Маси Фергусон 266-Ге“ и претходно имал доста солиден ...
сите 6 | | | веќе видена

Трансродна жена од Калифорнија, која е позната како Џесика детално ја опишала операцијата за промена на полот – од маж во жена! Рекла дека е среќна заради ...
сите 7 | | | веќе видена

Најгледаното ток-шоу во Македонија, „Еден на Еден“ ги угости популарниот стенд-ап комичар Неша Бриџис и еден од нашите најпознати пејачи, Даниел Кајмакоски. ...
сите 17 | | | прочитана: 160 | веќе видена

next