Популарниот Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јована наскоро на својот син Коста ќе му подарат братчиња или сестрички. Имено, убавата водителка носи ...
сите 29 | | | прочитана: 1938 | веќе видена

Новите студии докажуваат дека оралните пилули за контрацепција имаат силно негативно дејство врз квалитетот на животот и благосостојбата кај здравите жени. ...
сите 3 | | | веќе видена

Во близина на Велес, над утоката на реката Тополка во Вардар се наоѓа црквата „Св. Недела“. И таа како и „Св. Петка“, „Св. Никола“, „Св. Јован“ е во ...
сите 5 | | | веќе видена

Британецот кој живее во Јапонија Крис Броуд посетил еден од хотелите со спални капсули во центарот на Токио и снимил краток филм за нивните предности и ...
сите 2 | | | веќе видена

Ментално болниот затвореник Терил Томас (38) починал од акутна дехидратација, откако персоналот во затворот седум дена го држел без вода, се наведува во ...
сите 3 | | | веќе видена

Датук Сери Махади Бадрул Заман, 34-годишен бизнисмен од Малезија смисли прилично необичаен начин да ја истакне својата екстравагантност. Имено, за да привлече ...
сите 3 | | | веќе видена

Чистењето на рерна на секоја домаќинка и е ноќна мора. Кога ќе се закорави дамката, некогаш жените со часови поминуваат за да ја исчистат, а ни тогаш не е се ...
| | веќе видена

next