Три ипол години по смртта на пејачот Душан Љубисављевиќ – Дуле, неговата сопруга Љупка првпат јавно проговори во јавноста за губењето на својот сакан. Љупка ...
сите 3 | | | прочитана: 445 | веќе видена

За топлите денови кои ни следуваат и со нетрпение ги очекуваме, ви претставуваме 9 водечки трендови... Фустани со цветни принтови Секси шлицови Жолта боја ...
сите 10 | | | веќе видена

Поминавте низ напорни диети, часови и часови поминати во теретана, испивање на скапи напивки за слабеење – и ништо не дава ефекти? Не се грижете, не сте ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Македонија до 2030 година должината на животниот век нема да претрпи многу промени. Во помалку богати земји, како Македонија и Србија, просечниот животен ...
сите 10 | | | веќе видена

Вибер- „Viber“, една од водечките апликации за размена на пораки, најави дека на почетокот на март ќе претстави нови функции од областа на електронска трговија ...
сите 10 | | | прочитана: 933 | веќе видена

Џастин Кларк, е прва девојка која во инвалидска количка некогаш се натпреварувала на избор на Мис Австралија. Иако не победи. таа сеуште е во трка за финалната ...
| | веќе видена

next