Иако економијата напредува и се намалува бројот на жители кои што живеат во екстремна сиромаштија, разликата помеѓу богатите и сиромашните е зголемена повеќе ...
сите 5 | | | веќе видена

Тој ден, откако го однесов синот во градинка, мајка на негово другарче ме повика на кафе кај неа дома и во таа прилика ме запозна со нејзинаа сестра која беше ...
сите 3 | | | прочитана: 1586 | веќе видена

Композицијата на италијанскиот композитор Грегориј Алегри наречена "Miserere mei, Deus" инспирирана од 51 псалм, била направена во 1630-тите и во времето на ...
сите 2 | | | веќе видена

Во програма во живо, колегата, потполно ја избламирал. Популарната португалска водителка Ванеса Оливеира е понижена во програма во живо откако колегата пред ...
сите 3 | | | прочитана: 540 | веќе видена

Секој зеленчук според Ајувреда има различно време за варење и затоа е неопходно да го знаеме времето на варење на зеленчукот пред да го комбинираме со друг ...
сите 8 | | | прочитана: 184 | веќе видена

Здравата, сјајна и бујна коса не произлегува само од квалитетните препарати – тука е битен и внесот на витамини и минерали преку исхраната. Она што често го ...
сите 7 | | | прочитана: 221 | веќе видена

Може ли да го засмислите светот без смартфони? Тоа очигледно може да го замисли Ериксон од каде предвидуваат дека ерата на паметните телефони може да биде ...
сите 12 | | | прочитана: 1093 | веќе видена

Миа Калифа, порно актерката со либанско потекло, која уште во 2014 година снимила филм за возрасни носејќи хиџаб на главата, и понатаму добива смртни закани. ...
сите 2 | | | веќе видена

Пред неколку дена Словенија ја потресе скандал кога еден државен функционер е сменет од позицијата затоа што не знаел да одговори на новинарското прашање. ...
сите 4 | | | веќе видена

next