Заев вчера во Владата одржа состанок на кој можеа да се забележат истите оние ликови претставници на соросовиот НВО сектор чии организации се финансирани со ...
сите 18 | | | веќе видена

-Нас подоцна не посетија бугарски европратеници и пратеници кои се сега во Собранието на Бугарија, како и за нас добропознатиот Божидар Димитров, дека тоа ...
сите 29 | | | веќе видена

Интегрален текст од соопштението на директорот на АТРИУМ ДОО Вевчани, Бобан Мукоски. Почитувани, Како директор на АТРИУМ ДОО Вевчани остро реагирам на ...
сите 113 | | | веќе видена

-Воопшто никој во Република Македонија нема проблем со тоа што ете господинот Заев се обидува да потпише некој договор, со Бугарија во дадениот случај за ...
сите 29 | | | веќе видена

Интегрален текст од соопштението на здружението на граѓани „Зона“ Здружението на граѓани „Зона“ од Кавадарци е непријатно изненадено од во најмала рака ...
сите 48 | | | веќе видена

Тој во својата колумна во која поклонувањето на Заев пред „бугарскиот“ Цар Самоил, најавите дека поради добрососедските односи се што е спорно за Бугарија во ...
сите 13 | | | веќе видена

Македонската Револуционерна Организација не се борела за Бугарија и бугарска држава, туку цели чети се жртвувале за Македонија и за македонска држава, рече на ...
сите 604 | | | веќе видена

-Ја изневерив со својата соработничка. Ријана се посомнева и почна да ме испрашува, но јас ништо не и признав. Таа вечер токму таа, мојата соработничка ни се ...
сите 17 | | | прочитана: 311 | веќе видена

Тој истакна дека ВМРО-ДПМНЕ во изминатите години изработило голем број на проекти за заштита на животната средина. За него еден од најважните е проектот за ...
сите 26 | | | веќе видена

Тој истакна дека советниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Општина Стуга активно се ангажираат за решавање на проблемот со депонијата, но градоначалникот одбива да ...
сите 13 | | | веќе видена

Пејачката е љубител на секспилните комбинации кога станува збор за облеката, а овој пат не го погоди можеби бројот на фустанот со своите гради. Покрај градите, ...
сите 8 | | | веќе видена

-Екологијата не е само тренд туку е и потреба и една свера која што во иднина ќе биде целиот економски развој на едно општество или држава како Македонија, ...
сите 26 | | | веќе видена

Предлог законот е работен темелно изминатиов период како од сегашните така и од претходните пратеници доктори од минатиот состав, со што законот беше предвиден ...
сите 56 | | | веќе видена

Ова што го видовме е ни помалку, ни повеќе пратеник на Социјал демократскиот сојуз. Ова што го видовме е скандал и газење на сите закони на Република ...
сите 28 | | | веќе видена

Од локалниот огранок на ВМРО-ДПМНЕ во Струга обвинуваат дека прв чекор на новата власт е брутална партизација на училиштата. -СДС е синоним за лицемерие, што ...
сите 13 | | | веќе видена

next