Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Затоа народот е на улиците. Во СДС се прават при очи слепи и ги игнорираат над 200 илјади ...
сите 266 | | | веќе видена

Прилогот започнува со протестите на граѓаните, кои во голем број на улиците низ целата држава бараат да се отфрли Тиранската платформа -Од последните избори во ...
сите 91 | | | веќе видена

– Тврдењата дека не се исплаќаат социјалните транфери кон граѓаните, односно дека не се исплаќа социјална помош, постојана парична помош, туѓа нега и други ...
сите 43 | | | веќе видена

Поранешниот полициски инспектор во Скотланд Јард, Колин Сатон смета дека девојчето било киднапирано од трговци на луге и робови, за да им се даде за пари на ...
сите 9 | | | веќе видена

„Гревот“ на детето бил неговото име. Тоа, заедно со неговата мајка и сестра, во 2014 било киднапирнао од неговиот дом во северен Ирак. По две години во ...
сите 29 | | | веќе видена

– Европјаните ќе може да останат во контакт со сите и да користат интернет како да се дома. ЕУ ни го прави животот полесен на практичен начин, изјави Емануел ...
сите 14 | | | веќе видена

Ова беше речено денеска во разговорот меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, министерот за транспорт и врски, Владо Мисајловски и градоначалникот на ...
сите 41 | | | веќе видена

Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Илиоски На Заев и СДС никогаш не му биле важни земјоделците, па ни сега. Заев и криминогеното ...
сите 266 | | | веќе видена

На познатиот ски-центар Шереге сместен во срцето на Сибир учесниците од Русија, САД, Кина, Италија, Германија и Франција поставија нови рекорди на Грелк ...
сите 10 | | | веќе видена

На крајот од настанот наградите ги доделија шефот на Мисијата на ЕУ во Република Македонија, Самуел Жбогар, градоначалникот на Општина Аеродром, Ивица Коневски ...
сите 47 | | | веќе видена

– # ЦентарСакаДаДише разговараше со неколку соседи од Маџир Маало, населбата која во 21ви век нема фекална и атмосферска канализација, а да не зборуваме за ...
сите 109 | | | веќе видена

Опозициската Републиканска народна партија на Турција повеќе пати ја критикуваше одлуката на изборната комисија да ги прифати гласачките ливчиња во ковертите ...
сите 31 | | | веќе видена

„Самото негово создавање претставува тотално негирање на сe она што претставува правен систем во Република Македонија“, вели Ромевски. Според Ромевски, од тоа ...
сите 39 | | | веќе видена

-Како што видовме пред некој ден, граѓаните веќе ги преформулираа своите барања. Тие сфаќаат дека Заев не може да се откаже од Тиранската платформа, дека ја ...
сите 307 | | | веќе видена

next