Хасан е саудиски бизнисмен чија фамилија ги поседува правата за Тојота, а тој во моментов е и заменик претседател и потпретседател на семејниот бизнис „Adbul ...
сите 45 | | | прочитана: 3560 | веќе видена

Во информацијата на официјалната севернокорејска агенција КЦНА се наведува дека од овој момент, овие две лица, ќе ги снајде „бедна кучепка смрт, во кое било ...
сите 48 | | | веќе видена

Оваа информација ја потврди и Ракометната федерација на Македонија, која успеа да најде решение за ситуацијата и да најде заеднички јазик со тимот на Талески, ...
сите 37 | | | веќе видена

Кабинетот на Макрон вчера соопшти дека Трамп е поканет да присуствува на две прослави следниот месец во Франција – Денот на падот на Бастиља и на одбележување ...
сите 114 | | | веќе видена

-Ние како поранешни спортисти кои сме играле по домашните клубови но и во странство доаѓате во позиција кога треба да го убедите функционерите да одвојат ...
сите 4 | | | веќе видена

Ова на денешната собраниска комисија го истакна пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски. Според него, се друго што ќе се зборува е само дополнителен ...
сите 24 | | | веќе видена

-Нашата партија има членови од сите етнички заедници кои што живеат во Македонија и не само јас и другите членови ќе бидат задоволни ако во иднина имаме уште ...
сите 22 | | | веќе видена

Перински истакна дека овој спортски центар е одлика работата на владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ. -Да не беше владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Спортскиот ...
сите 26 | | | веќе видена

-Изградивме 35 спортски сали во Македонија, но тука не застанавме, Министерството за образование и наука се вклучи во акцијата во организирање на училишниот ...
сите 26 | | | веќе видена

Во продолжение следува интегрален текст од изјавата на Теловска Оваа реторика негативна продолжува, сега видовме деновиве на социјалните мрежи екс шефот на ...
сите 22 | | | веќе видена

Дејвид Дакенфилд беше шеф на полицијата на натпреварот од полуфиналето на ФА Купот 1989 помеѓу Ливерпул и Нотингем Форет на Хилсброу. Англискиот суд го обвини ...
| | веќе видена

next