Епицентарот на земјотресот, што се почувствувал во зградите во Сантјаго, бил на 35 километри западно од крајбрежниот град Валпараисо на 10 километри под ...
сите 24 | | | веќе видена

Изложбата е организирана од Народната банка на Република Македонија во соработка со Народниот музеј на Словенија и ќе ја отворат гувернерот на НБРМ Димитар ...
сите 38 | | | веќе видена

Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 16 до 23 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува ...
сите 318 | | | веќе видена

Македонците во Шведска со македонски знамиња, пароли и натписи протестираа и порачаа дека нема да дозволат да се променат името, знамето, химната и државниот ...
сите 184 | | | веќе видена

Станува збор за фотографија која настанала на некоја прослава во деведесетите години на која Цеца и Аркан играат заедно. Она што паѓа во очи се нивните ...
сите 22 | | | прочитана: 1767 | веќе видена

Меѓутоа, благодарение на овој генијален трик повторно ќе можете да го запалите автомобилот со помо на долг коноп – дури и акумулаторот ако е скроз испразнет и ...
сите 3 | | | веќе видена

next