Тој вели и дека СДСМ водени се од слепа омраза кон политичкиот противник и затоа страдаат граѓаните, културните дејци и општо целокупната култура во ...
сите 6 | | | веќе видена

-Ова само кажува каков хаос владее во министерството за финансии, пред се поради неспособноста и дезориентираноста на министерот за финансии, Драган Тевдовски. ...
сите 92 | | | веќе видена

-Љубомир Фрчковски е човек кој во режимот на СДС своевремено се занимавал со политички местенки и прогони на луѓе само заради нивните политички определби. ...
сите 74 | | | веќе видена

Станува збор за површина од крстосницата на крајот на бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“ до објектите „Порта Козле“ кон фабриката Реплек, која подолг период ...
сите 56 | | | веќе видена

М.Ц.: Иницијативата 5ДО12 е партнер на Министерството за труд и социјална политика, а беше партнер и претходно кога ја креиравме програмата. 5ДО12: Согласно ...
сите 43 | | | веќе видена

Сепак за граѓаните од православна вероисповед и празникот Успесение на Пресвета Богородица исто така е споен викенд, а со тоа на нив до крајот на годината им ...
сите 16 | | | прочитана: 156 | веќе видена

Хрватскиот тим, кој се пласира во третото коло од Лига Европа, дуелот против данскиот Брондби ќе го игра без присуство на публиката, односно без поддршка од ...
сите 13 | | | веќе видена

Пред неколку дена бевме сведоци на промена на директорите на Театарот Комедија и на Театарот за деца и младинци со образложение дека тие биле „под контрола на ...
сите 6 | | | веќе видена

Таа за „ Република “ вели дека ѝ е направена голема неправда и дека ќе ги искористи сите можни правни инструменти во државата за си го поврати работното место ...
сите 54 | | | веќе видена

-Инквизициската офанзива против Полска никогаш нема да постигне успех, затоа што Унгарија ќе ги искористи сите законски можности во Европската Унија за да ...
сите 17 | | | веќе видена

Демократска држава како Холандија, Италија или САД никогаш не би ни помислила да побара од друга држава да им наметне и нареди на новинарите што да пишуваат за ...
сите 10 | | | веќе видена

Многу луѓе го изразија своето незадоволство за ваквото однесување на градинките кон децата, велејќи дека тие треба да се едуцираат и да ги добијат основните ...
сите 37 | | | веќе видена

Интерпол го создаде списокот врз основа на американски разузнавачки податоци, добиени во нападите на териториите на Исламска држава во Сирија и Ирак. ...
сите 56 | | | веќе видена

На почетокот на градежните работи присуствуваа градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и градоначалникот на Општина Сарај, Беким Мурати. – Денеска ...
сите 52 | | | веќе видена

-Ако добро го слушнавте образложението на министерот за финансии и на репликата на кординаторот на СДС господинот Тунтев, тие вака дијаметрално се ...
сите 43 | | | веќе видена

Милошоски истакна дека во градовите Охрид, Стуга и Ресен од природната непогода навистина е настаната штета и на граѓаните треба да им се помогне и да се ...
сите 43 | | | веќе видена

Данев вели дека бараат да им биде доставена оваа информација бидејќи јавноста секојдневно е бомбардирана со информации за вработувања на, како што рече, ...
сите 33 | | | веќе видена

next