На ова видео од еден ресторан се гледа како се слави роденден, а одеднаш моментот на среќа и радост се претвара во хорор. Инаку, во земјотресот загинаа двајца ...
сите 120 | | | веќе видена

Во реакцијата ВМРО-ДПМНЕ наведува дека СДСМ треба да се зафати со решавање на реалните проблеми на граѓаните и да ги исполни предизборните ветувања за ...
сите 58 | | | веќе видена

Тие откако ги собраа пластичните шишиња ги искористија за полнење со храна и местење на дрвата како би можеле да ги наранат птиците во нивната општина. ...
сите 83 | | | веќе видена

Владата на ВМРО-ДПМНЕ Ѓочев истакна дека одговорно и хумано се грижеше за мигрантите и им беа задоволени сите потреби и беа згрижени и заштитени и во рок од 24 ...
сите 48 | | | веќе видена

-Амадмани кои што ќе значат нов живот за сите граѓани во Република Македонија почнувајќи од проблематика која е поврзана со локалната самоуправа, со ...
сите 221 | | | веќе видена

Според него, вработувањето на 40 советници меѓу кои ќерката на Тито Петковски, синот на Самка Ибраимовски, Зоран Верушевски, Марјан Забрчанец кој до вчера ...
сите 33 | | | веќе видена

Тој истакна и дека Македонија е земја на хуманост и толерантност и тоа сме го покажале и во изминатите години наназад во историјата, истовремено ние сме ...
сите 28 | | | веќе видена

-Барањето за доживотен затвор за обвинетите, е неправедно, бидејќи случајот не е расветлен колку што треба и затоа што сеуште никој нема превземено одговорност ...
сите 6 | | | веќе видена

Ѓорчев истакна дека на мигрантите им било дозволено да претстојуваат од 24 до 48 часа во државата, а за тоа време надлежните имале хуман пристап кон нив. -Она ...
сите 48 | | | веќе видена

-Претходната Влада на ВМРО-ДПМНЕ имаше изградено 80 сали и се уште не беа изградени сите 120 сали на ниво на цела Македонија, а сега тие парични средства беа ...
сите 27 | | | веќе видена

-За едно лице да биде назначено за директор во некоја државна институција мора да ги почитува законите и одредбите во законот кој се предвидени. Јас како ...
сите 11 | | | веќе видена

Од другата страна го гледаме токму спротивното и гледаме дека на челни позиции, а и на позиции кои се навистина одговорни и високи во државната администрација ...
сите 59 | | | веќе видена

Избраничките на селекторката Стојна Вангеловска ќе одиграат три натпревари, два против Израел и еден против Бугарија, против која веќе спарингуваа во Софија. ...
сите 23 | | | веќе видена

-Движењето против осиромашување останува со својата намера и со своите барања Владата да се откаже од намерата за покачување на даноците, изјави на денешниот ...
сите 15 | | | веќе видена

next