Кочанчани и вечерва протестираа против обидите за редефинирање на државата, против поделбите мегу македонскиот народ и воведувањето на албанскиот за втор ...
сите 3 | | | веќе видена

-Секој еден кој излегол на улица, секој еден носи делче од оваа победа и секој еден е важен, затоа е важно да продолжиме без страв. Излеговме за да го ...
сите 100 | | | веќе видена

Сообраќајот на патниот правец А3 Прилеп – Битола – Ресен преку обиколница Битола е во прекин поради свлечиште кое е расчистено. Како што соопшти Автомото ...
сите 71 | | | веќе видена

Извори од полиција за Вечер наведуваат дека, се работи за фатена поголема количина на доказен материјал пронајден при нивното апсење. Фатената марихуана Сами ...
сите 55 | | | веќе видена

Ваков е ставот на политичкиот аналитичар Александар Пандов во однос на информацијата дека Талат Џафери ќе биде назначен за нов претседател на Собранието на ...
сите 263 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива речиси еден месец одржува протести низ цела Македонија за зачувување на унитарноста на државата и отфрлање на Тиранската платформа, ...
сите 273 | | | веќе видена

За време на пренос на светскиот куп во скијачки летови кој се одржува во Планица, Словенија, камерите снимајќи ја публиката го регистрираа и македонското ...
сите 22 | | | веќе видена

Но, за 36-годишниот актер, како што призна самиот, тоа е најлош ноќен кошмар. Русокосиот убавец уште од детстово се бори со стравот од бактерии, па како најлош ...
сите 20 | | | прочитана: 227 | веќе видена

Иако има четири деца и работи со полно работно време, Наташа (34) решила да најде време и да се посвети на своето тело и здравје. И како што вели, после ...
сите 13 | | | веќе видена

Во текот на нападот од средата, Масуд со изнајмен автомобил, возејќи со голема брзина по тротоарот на мостот Вестминстер, усмрти тројца пешаци и повреди ...
сите 13 | | | веќе видена

next