На координацијата се уште не е постигнат договор за претседател на Комисијата. Утврден е само бројот на членовите со кои парламентарните групи ќе бидат ...
сите 522 | | | веќе видена

Утринската температура ќе се движи од еден до осум, а дневната од 20 до 26 степени. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до ...
сите 206 | | | веќе видена

Министерот за време на возење го земал мобилниот и го фотографирал сообраќајот и потоа таа фотографија ја објавил на Твитер. Потоа тој се пријави на надлежните ...
сите 4 | | | веќе видена

Граѓани на Виница вечерва повторно со масовен марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, со ...
сите 275 | | | веќе видена

Светиниколчани остануваат на ставот дека ќе останат на улиците да ја бранат унитарноста и сувереноста на Македонија. Ја зацртавме жолто-црвената линија.
сите 12 | | | веќе видена

Битолчани уште еднаш испратија јасна порака дека не сакаат Тиранска платформа и мешање во внатрешната политика на Македонија од соседна држава.
сите 69 | | | веќе видена

Штипјани јасно и гласно вечерва кажаа дека НЕ сакаат двојазичност во нивниот град, како и на целата територија на Македонија, промена на химната, знамето и ...
сите 275 | | | веќе видена

Твитер профилот на Илирида со пораката им се заблагодарува на Хан и неговиот придружник Куриакош кои вчера беа во посета на Скопје и имаа средби со четирите ...
сите 18 | | | веќе видена

Храватски 20 минути , објави вест насловена „На улиците во Скопје 100 илјади луѓе рекоа НЕ за федерализација на Македонија“. Потоа порталот вели дека низ ...
сите 286 | | | веќе видена

– Моите мисили се со семејствата на повредените и убиените. Оние кои се обидуваат да ја нападнат нашата демократија со варварски методи никогаш нема да ...
сите 137 | | | веќе видена

На фотографијата се гледа како здравствени работници му пружаат помош на осомничениот напаѓач, кој е на носила. Во меѓувреме, британската министерка за ...
сите 298 | | | веќе видена

– 25 години Европа на перфиден начин сака да избрише еден народ удирајќи по името, јазикот и идентитетот. Изминатите две и пол години претрпевме големи ...
сите 27 | | | веќе видена

Имено, тие пресот на фанфари го објавија на својот Фејсбук профил, и притоа во шифри се обидуваат да загатнат новите случаи кои се всушност нарачка од СДСМ за ...
сите 81 | | | веќе видена

Скопјани јасно и гласно вечерва кажаа дека НЕ сакаат двојазичност во нивниот град, како и на целата територија на Македонија, промена на химната, знамето и ...
сите 275 | | | веќе видена

next