Ѓоша претходните денови бил настинат и не сакал да оди на лекар на преглед, иако сопругата и пријателите инсистирале, за да не здобие сериозни здравствени ...
сите 108 | | | веќе видена

Извршена е исплата на следните права од социјална заштита: цивилна инвалиднина, мобилност и слепило, постојана парична помош, еднократна парична помош, парична ...
сите 27 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј во обраќање во Долниот дом на Парламентот денеска рече дека постојат реални сомнежи оти токму несоодветните материјали ...
сите 14 | | | веќе видена

-Пред месец или два вашиот заменик претседател, Радмила Шекеринска од оваа говорница рече, дека доколку не дискутираат пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ние денеска ќе ...
сите 8 | | | веќе видена

Пратеничката Емилија Александрова на денешната седница во Собранието му се обрати на премиерот Заев: “За мене претставува господине Заев огромен скандал, ...
сите 296 | | | веќе видена

Нема место за паника, имаме решение за овој проблем: 1. Избришете ја кеш меморијата на интернет пребарувачот. 2. Направете го истото на Фејсбук и Месинџер ...
сите 10 | | | веќе видена

– Јас испраќам порака и до Бугарија и до Грција, Македонија денеска затвора едно поглавје на историја, на национализам, на омраза, изјави Заев во Софија. Но, ...
сите 195 | | | веќе видена

-Вчера се вративте од според нас скандалозната посета на една наша соседна држава. едно е мислењето кај граѓаните на република Македонија не постојат две ...
сите 65 | | | веќе видена

Оваа регулатива опфаќа три одлуки, и тоа: одлука за методологијата за евидентирање и вреднување на сметководствените ставки и за подготовка на финансиските ...
сите 18 | | | веќе видена

„Во врска со вашите предлози за заменици министри, тоа е веќе видено и граѓаните на Република Македонија реагираат и констатираат дека тоа се веќе апсолвирани ...
сите 95 | | | веќе видена

-Јас сепак би се навратил на прашањето кое што го загатна мојот колега Антонио Милошоски, во врска со вашата последна посета на соседна Бугарија. Сами рековте ...
сите 34 | | | веќе видена

На новинарско прашање како ја коментирате средбата помеѓу премиерите на Македонија и Бугарија, Џамбаски рече: Не дека не звучи хиперболично не дека не звучи ...
сите 195 | | | веќе видена

-Некој да го убедуваше македонскиот народ и граѓаните на Република Македонија дека ќе се стопира изградбата на двата автопати од Миладиновиц – Штип и Кичево – ...
сите 95 | | | веќе видена

Милошоски изрази големо сомневање за предлогот за изборот на Арта Точи за заменик министер за надворешни работи, поради како што кажа тој, нејзините ...
сите 113 | | | веќе видена

next