-Со овој документ ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш застанува во одбрана на државните и националните интереси на земјата преку сопствен недвосмислено изразен партиски став ...
сите 63 | | | веќе видена

Увид извршила увидна екипа на СВР Штип. Притоа било констатирано дека во раните утрински часови од засега непознати причини настанал пожар во помошната ...
сите 19 | | | веќе видена

Според Канческа-Милевска, Заев е заложник на таа платформа и со тоа што тој е заложник на платформата, целата држава ја втурнува во тоа заложништво. „Самата ...
сите 24 | | | веќе видена

Радовишани јасно и гласно вечерва кажаа дека НЕ сакаат двојазичност во нивниот град, како и на целата територија на Македонија, промена на химната, знамето и ...
сите 395 | | | веќе видена

Канческа-Милевска вели дека не може после избори да се изнесува документ со кој се руши суверенитетот и интегритетот на државата. -Не можете вие да одите на ...
сите 120 | | | веќе видена

Граѓани на Македонска Каменица попладнево маршираа по 14. пат испраќајки порака за унитарна држава. Анета Темчева, која се обрати пред присутните потенцираше ...
сите 70 | | | веќе видена

-До кога ќе се делиме, Македонија е една, а ако сме Македонци, тогаш треба да се сплотиме и да останеме такви. Гордо ве гледам во волкав број, знаејќи дека ...
сите 9 | | | веќе видена

-Социјалдемократскиот сојуз, како што слушнав, веднаш го отфрли овој патоказ. Мислам дека сите треба заеднички за седнеме, да поразговараме, да донесеме ...
сите 120 | | | веќе видена

Кумановчани јасно и гласно вечерва кажаа дека НЕ сакаат двојазичност во нивниот град, како и на целата територија на Македонија, промена на химната, знамето и ...
сите 395 | | | веќе видена

Велешани јасно и гласно вечерва кажаа дека НЕ сакаат двојазичност во нивниот град, како и на целата територија на Македонија, промена на химната, знамето и ...
сите 395 | | | веќе видена

Граѓаните изразија незадоволство од тиранската платформа и поддршка на унитарноста на Република Македонија. Протестите почнаа од пред новоизградената црква ...
сите 395 | | | веќе видена

Граѓани на Велес вечерва повторно со масовен марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, со ...
сите 395 | | | веќе видена

next