И покрај што многу граѓани и државјани на Република Македонија немаат решено станбено прашање, за Заев и Царовска приоритет се мигрантите, па така во ...
сите 20 | | | веќе видена

-Дванаесет години ветувања на СДСМ за тоа дека Спортската сала е од големо значење за учениците во оваа основно училиште бидејќи својата настава и спортски ...
сите 6 | | | веќе видена

-Вработувањето на партиски војници и послушници не запира, а сето тоа со стотици милиони денари во буџетот го плаќаат граѓаните на Република Македонија. По кој ...
сите 306 | | | веќе видена

-За таа цел Владата на Заев подготви таканаречен совет за реформи во судството во кој го вклучи Љубомир Фрчкоски, човекот кој освен што знае да пишува навреди ...
сите 19 | | | веќе видена

-Ова е крајно обезвреднување на домашните културни дејци како во Република Македонија така и пошироко во регионални и европски рамки. Имено, сите знаете дека ...
сите 25 | | | веќе видена

Вчера рано утрината тие повторно започнаа со поставување на шатори во Жена парк. И додека лицата со посебни потреби бараат спас, за новата влада на Зоран Заев ...
сите 33 | | | веќе видена

Ова на денешната прес-конференција го изјави Соња Гелова Стојанова од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение говорот на Гелова ви го пренесуваме интегрално: Имено, во ...
сите 306 | | | веќе видена

Парите на земјоделците ги кратат, ама затоа предвидуваат пари од ставката земјоделие за финансирање на невладини организации. Имено во услови кога земјоделците ...
сите 46 | | | веќе видена

Според германските медиуми, замена на подлогата која чини 130.000 евра е нужна пред натпреварот меѓу Херта и Ливерпул, по повод 125 години од основањето на ...
сите 23 | | | веќе видена

Мајката кралица конечно доби правна разрешница и се огласи на Фејсбук. -После точно една година борба, емотивни страдања, правен процес денес имаме јас и Мина ...
сите 8 | | | веќе видена

Инсистираме на итност, инсистираме на ден поскоро заради тоа што после потпишување на овој договор Собранието нема никаква можност да го менува тој договор ...
сите 284 | | | веќе видена

next