За точката од тиранската платформа: „Правилно спроведување на принципот на мултиетничноста во Уставот на Република Македонија, каде Албанците се сметаат како ...
сите 10 | | | веќе видена

Ректорот на УГД Блажо Боев истакна дека како најмлад универзитет во земјава во изминатата една деценија создаде и во негови рамки функционираат 15 факултети и ...
сите 21 | | | веќе видена

– Во текот на денешниот ден беше асфалтиран и крак од улицата „Хелсински“ во должина од 71 метар, исто така, од фирмата „Бауер БГ“ за кој Општината издвои ...
сите 14 | | | веќе видена

Ова беше договорено на денешната координација во Собранието по тридневни консултации. Според претходно договореното од политичките партии, ВМРО-ДПМНЕ ќе има ...
сите 522 | | | веќе видена

-Се работи за политички монтиран процес во којшто целта е да се блокира и замолчи медиумот ТВ НОВА чиј што е сопственик на Кочан и истовремено да се испрати ...
сите 39 | | | веќе видена

Ова го покажуваат резултатите од третиот дел од истражувањето од страна на Институтот за Политички Истражувања од Скопје (ИПИС). 24,5 проценти од испитаниците ...
сите 12 | | | веќе видена

Граѓанскиот револт од молкот на СДСМ за Тиранската Платформа секој ден станува се поголем и поголем и тоа е причината зошто СДСМ избегнува соочување со народот ...
сите 38 | | | веќе видена

-Испраќаме порака дека ние што сме вработени, не се согласуваме со политичкиот притисок што се прави врз сопственикот на ТВ НОВА Сеад Кочан. Планираме до ОБСЕ ...
сите 35 | | | веќе видена

Двојно повеќе Македонци го оправдуваат потегот на претседателот Ѓорге Иванов да не му го годели мандатот за формирање на Влада на Зоран Заев се додека ...
сите 41 | | | веќе видена

На прашањето „Доколку направиме споредба со пред една година, дали сметате дека во моментов состојбата во Р. Македонија полека се враќа во нормала или сметате ...
сите 41 | | | веќе видена

– Со огорченост, вознемиреност и тага ја примив информацијата за грозоморниот терористички чин во Лондон. Од името на македонските граѓани и македонската Влада ...
сите 137 | | | веќе видена

next