-Дресот не го извадив за да провоцирам, туку тој беше наменет за моите навивачи на Барселона, кои беа таму горе високо на трибината. Тешко е да се размислува ...
сите 72 | | | веќе видена

Богатиот репетоар со кој „Браво бенд“ настапуваат ширум земјава на разни јавни и приватни случувања, сега доби пакување и во видео формат. Станува збор за 21 ...
сите 7 | | | веќе видена

Селекторот на Македонија до 16 години Тоше Нацев за развојниот турнир ги повика следните фудбалерки: Ана Ѓоргиева (Кочани), Ана Апостолова (Кочани), Андреа ...
сите 8 | | | веќе видена

Неколку дена откако го сруши Мадрид, Лео вечерва има многу полесна задача. На Камп Ноу пристигнува Осасуна, а нејзиниот тренер Петар Васиљевиќ, има интересен ...
сите 72 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска по 59-ти пат ќе маршира низ скопските улици против Тиранската платформа и против избор на претседател ...
сите 35 | | | веќе видена

За овој зачин се верува дека е еден од најмоќните природни лекови поради состојката куркумин што ја содржи. Куркумата веќе со илјадници години има важна улога ...
сите 13 | | | веќе видена

-МПЗ Тодор Александров го повикува македонскиот народ и сите граѓани на Република Македонија уште помасовно да ги подржат протеститe “За заедничка ...
сите 61 | | | веќе видена

За овој специфичен дизајн потребни се долги и тенки нозе, а тоа воопшто не и недостига на поп пејачката Аделина Тахири која ги носи дури и во креветот. ...
сите 4 | | | прочитана: 282 | веќе видена

Оттаму соопштуваат дека до кабинетот на претседателот на Република Македонија е упатено барање за средба со заменик помошникот државен секретар за Европа и ...
сите 93 | | | прочитана: 1059 | веќе видена

Починатото лице во полиција во пријавил вработен на ЕВН, а екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт. По наредба на Јавен обвинител телото на починатото ...
сите 59 | | | веќе видена

Во соопштението на Вардар се вели: – Цениме, дека се конструираат одредени дејствија во случај клубот повторно да реагира на реалните случувања. Пред неколку ...
сите 253 | | | веќе видена

next