-Роби телекабел никогаш нема донирано ни банка за ВМРО-Дпмне,тука не сум запознаен за неговиот финансиски аранжман со Војо Стоjановски(не Михајловски)за кој ...
сите 11 | | | прочитана: 275 | веќе видена

-Бидејќи е под закана на поинаков модел. Правам разлика меѓу две воопштени генерализации. Но во основа постојат две форми на владеење. Едно, каде лидерите се ...
сите 142 | | | веќе видена

Грст навреди упатени на сметка на новинари за текст кој и не е од редакцијата на Курир, само ја покажува моралната и професионална ерозија на директорот на ...
сите 4 | | | веќе видена

Во неизвесен натпревар полн со пресврти македонската ракометна репрезентација успеа да се избори за саканото реми против Исланд 27:27 кое ќе ни донесе полесен ...
сите 16 | | | веќе видена

-Издржавме. Имавме страшни пехови без Mиркуловски и Манасков. Без нив се извлековме и покажавме дека имаме вистинско македонско срце. Македонците нема да се ...
сите 221 | | | веќе видена

Доколку не сакате да користите лекови или пак, сметате дека тие не ви помагаат доволно можете да ги користите овие две намирници кои сигурно веќе ги имате во ...
сите 2 | | | веќе видена

Пронајдено е и четврто тело, но тоа се уште не е извлечено. Припадници на противпожарната служба изјавија денеска на Твитер дека стигнале до хотелот ...
сите 171 | | | прочитана: 307 | веќе видена

„ Некои амбасадори кога ќе дојдат во Македонија како анонимни службеници и во нивната земја и во нивното МНР, кога од возење со метро ќе се префрлат на скап ...
сите 2 | | | веќе видена

next