На средбата стана збор за актуелната политичка состојба во државата, аспектите и начините за излез од неа, како и регионалните предизвици врзани со бегалската ...
сите 70 | | | веќе видена

На прашање на новинар на ТВ 24 дали ги признава македонското знаме и химна, претседателот на Беса Биљал Касами, не одговори директно и истакна дека не се ...
сите 17 | | | веќе видена

Беград побара Харадинај да биде екстрадиран во Србија, со цел да биде суден по обвиненијата за воени злосторства за време на косовскиот конфликт во 1998-1999 ...
сите 114 | | | веќе видена

Тројцата патници во автомобилот Рено Сценик изгореле во сообраќајката која се случила вчера околу 13 чаасот. Според српските медиуми дознавајќи од полициски ...
сите 33 | | | веќе видена

-Патничко возило „Мерцедес“ со тетовски регистерски таблици, што го управувал 59-годишниот А.Ш. од Камењане, налетало и удрило во 7-годишно девојче ( пешак) од ...
сите 39 | | | веќе видена

-Да би бил подобар од Марадона, Лео Меси, мора да го освои Светското првенство. Ете, затоа мислам дека Диего е подобар од него. Марадона освојуваше титули со ...
сите 87 | | | веќе видена

Тој се договорил за романтично патување со својата поубава половина, но немал доволно пари. Измислил киднапирање на авион, можеби и ќе пројде. Токму за тоа ...
сите 2 | | | веќе видена

Можете ли да ја пронајдете змијата? По бројните барања, Хелен која ја објави фотографијата го открива местото каде е скупчена слатката но отровна змија.
сите 3 | | | веќе видена

На прашањето како ќе го коментира насилството врз жените во неговата татковина, поранешниот селектор на Аргентина, истото го поврза со провокативната облека на ...
сите 8 | | | веќе видена

Во објектот се складирало оружје, што Иран редовно го испраќа во трговски или воено-транспортни авиони, посочи изворот. Претходно денеска, телевизија „Ал ...
сите 40 | | | веќе видена

За премиерната постановка на „Травијата“ на македонската оперска сцена, режисерката Штојбер вели дека за неа Ведри е еден од најголемите раскажувачи на сите ...
сите 37 | | | веќе видена

next