Макфакс

Илјадници луѓе денеска продефилираа низ улиците на Берлин, промовирајќи ги правата на ЛГБТ заедницата. Додека музиката ечела од камионите, тие играле носејќи ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на Турција, Реџеп Ердоган ја осудил употребата на сила на изрелските сили за безбедност и ја нарекол „претерана“. Станува збор за интервенцијата ...
сите 6 | | | веќе видена

„СДС има пари да вработува и да ангажира дополнителни советници во министерството за култура, докажани партиски војници, учесници во шарената револуција, ...
сите 10 | | | веќе видена

615 милиони денари за обештетување на претпените загуби во туризмот во Охрид, Струга и Ресен , преку амандман бара ВМРО-ДПМНЕ.Антонио Милошоски вели дека оваа ...
сите 138 | | | веќе видена

За доброто на земјата, политичките партии треба да изнајдат формула за деблокирање на постизборниот процес, изјави косовскиот претседател, Хашим Тачи за ...
сите 27 | | | веќе видена

Притворот е мерка од итен карактер и сите правни лекови за притвор се мерат со часови, а не денови или месеци како кај другите мерки, оценува поранешната ...
сите 13 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ порачуваат дека ќе поднесат барање до Владата, сите министри и заменици претседатели на Владата, да им се достават информации за тоа колку нови ...
сите 39 | | | веќе видена

Ребалансот на Буџетот и кратењето на непродуктивните трошоци за реклами и репрезентации се првите чекори кон остварување на економските мерки кои обезбедуваат ...
сите 302 | | | веќе видена

next