Макфакс

Обединети за Македонија не е ничиj привезок и затоа ја разбираме нервозата кај опозиционерот ДПМНЕ. Секојдневно членови ја напуштаат таа партија и преминуваат ...
сите 5 | | | веќе видена

Национален младински совет на Македонија упати барања до новата Влада. „Во пресрет на процесот за формирање на нова Влада на Република Македонија, предводена ...
сите 7 | | | веќе видена

Со децении затскриена и незабележлива среде охридската чаршија, Али Пашината џамија преку ноќ стана предмет на полемики и дискусии во јавноста. Причина е ...
сите 11 | | | веќе видена

Раководството на Обединети за Македонија, денес оствари работна средба со градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски, каде беа разменети мислења за ...
сите 12 | | | веќе видена

Врз основа на Законот за општата управна постапка, денеска министерката за локална самоуправа Ширет Елези ги огласи за ништовни решенијата на директорот на ...
сите 30 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски се сретна со претставници на неколку синдикати за да разговараат за идните ставови на новата Влада предводена ...
сите 30 | | | веќе видена

Претседателот на Демократсата Унија за Интеграција се сретна со Амбасадорот на САД Џес Бејли при што се разговарало околу формирањето на новата реформска Влада ...
сите 244 | | | веќе видена

Долгогодишниот првотимец на Манчестер Сити, Пабло Сабалета, од наредната сезона ќе го носи дресот на Вест Хем. Овој 32-годишен играч во Вест Хем ќе пристигна ...
сите 15 | | | веќе видена

Естонското министерство за надворешни работи им нареди на руските конзули во градот Нарва веднаш да ја напуштат Естонија, јави Спутник. Естонските власти им ...
сите 11 | | | веќе видена

next