Макфакс

Москва го повика во петок НАТО да ги запре обидите за создавање односи со Русија во духот на „ерата на конфронтација“ додека не биде доцна, оценувајќи дека ...
сите 87 | | | веќе видена

„Претседателот на Македонското меѓународно движење за човекови права (ММДЧП), Бил Николов, на 18 мај се сретна со канадскиот амбасадор во Македонија, Филип ...
сите 8 | | | веќе видена

Преку своите слободоумни вредности и пораките за мир и граѓанското општество, песните од циклусот не само што денес ја задржале својата нагласена моќ туку во ...
сите 74 | | | веќе видена

Циклусот Саеми за вработување, којшто почна во Скопје, во петок застана на својата прва станица во Уметничката галерија „Безистен” во Штип. „На ова штипско ...
сите 38 | | | веќе видена

Поранешниот селектор на италијанската фудбалска репрезентација Чезаре Прандели (59) кариерата ќе ја продолжи во Обединетите Арапски Емирати како тренер на Ал ...
сите 7 | | | веќе видена

Веќе четврта година по ред Пиварница Скопје, во соработка со општините, го реализира едукативниот проект на теми поврзaни со здравјето и безбедноста, наменет ...
сите 26 | | | веќе видена

next