Макфакс

Со концертите на германскиот саксофон квартет „Сигнум“ во црквата „Света Софија“ и на „Гоце Стефкоски септетот“ на сцената Долни Сарај продолжува музичката ...
сите 19 | | | веќе видена

Не очекуваме опструкции од опозицијата за законот за албанскиот јазик, вели вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи. Тој уверува дека законот за многу ...
сите 92 | | | веќе видена

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ побараа да им бидат доставени податоци за сите вработувања што се случиле од формирањето на ...
сите 39 | | | веќе видена

Се укинува законот за Совет за утврдување факти и покренување одговорност на судија, и тоа ќе биде еден од специјалните закони кои ги подготвува Министерството ...
сите 92 | | | веќе видена

Во просториите на Агенцијата за млади и спорт се одржа состанок на директорот Дарко Каевски и националниот програмски координатор од Швајцарска амбасада во ...
сите 13 | | | веќе видена

На 26 јули во родното село Врбен, Мавровско, во 11 часот, ќе биде откриено спомен-обележје на академик Паскал Сотировски (1927-2003), македонски астрофизичар ...
сите 3 | | | веќе видена

Видеопроект од македонскиот дигитален уметник Зоран Попоски денеска ќе бидe прикажан во Центарот за современа кинеска уметност во Манчестер, Британија. Видеото ...
сите 21 | | | веќе видена

Припадниците на АРМ од тимот за уништување на неексплодирани убојни средства „ЕОД тим“ кои учествуваа во акцијата за уништување на авионската бомба во Штип, ...
сите 66 | | | веќе видена

next