Макфакс

Хелсиншкиот комитет ги повика сите медиуми и интернет-портали да ги следат и отстрануваат коментарите на своите објави на социјалните мрежи кои содржат говор ...
сите 12 | | | веќе видена

Со положување свежо свеќе пред споменикот на Методија Андонов – Ченто денеска во Прилеп беа одбележани 60 години од смртта на овој наш голем македонски борец и ...
сите 13 | | | веќе видена

ВМРО – Народна партија ја поздрави средбата на премиерот Зоран Заев со локалната самоуправа на Опшина Охрид, како покажување нова политичка култура во ...
сите 41 | | | веќе видена

Јулијана Угриноска, третообвинета во случајот „Тендери“ на Специјалното јавно обвинителство, денеска пред судиите на Апелациониот суд во Скопје побара да ѝ ...
сите 232 | | | веќе видена

Титулата национален уметник имаше благородна идеја. Не можам да се согласам со нејзино укинување затоа што сите личности кои ја добиле таа титула придонесоа за ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална формираше специјализиран тим кој ќе се справува со итните предмети од ранливите категории на корисници на социјални права и ...
сите 33 | | | веќе видена

next