Макфакс

Јавното обвинителство ги изнесе своите аргументи по однос на опасноста од бегство, всушност кај сите досегашни присутни на јавната седница, изјави обвинителот ...
сите 231 | | | веќе видена

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, побара да ѝ се врати пасошот. Таа денеска се појави во Апелациониот суд каде на седница беа ...
сите 311 | | | веќе видена

Според досегашните информации на Министерството за надворешни работи, во силниот земјотрес што ги погоди Турција и Грција нема повредени македонски државјани. ...
сите 163 | | | веќе видена

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, обвинет во предметот „Титаник“ на СЈО, денеска се појави во Апелациониот суд. На седница се ...
сите 311 | | | веќе видена

next