Макфакс

Српскиот претседател Томислив Николиќ изјавил дека „искрено се надева оти Република Српска и Србија еден ден ќе бидат едно“, пренесуваат српските медиуми. ...
сите 26 | | | веќе видена

Американската влада презема целосна одговорност за протекувањето на информациите од истрагата на британската полиција за бомбашкиот напад во Манчестер во ...
сите 21 | | | веќе видена

Турскиот министер за правда, Бекир Боздат, изјави дека е проверен целиот состав на судиите во Турција заради утврдување евентуални врски со пучистите. Турските ...
сите 26 | | | веќе видена

Данска, а и другите членки на ЕУ, можеби наскоро ќе бидат принудени да го воведат еврото како национална валута, пишуваат германските медиуми. Иако Данците ...
сите 24 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го известило Основното јавно обвинителство дека презело мерки и активности во врска со Наредба за утврдување на целосни ...
сите 93 | | | веќе видена

„Сè што имаше да се каже е кажано“, беше краткиот коментар на српската амбасадорка во Скопје, Душанка Дивјак Томиќ, која утрово беше во Министерството за ...
сите 119 | | | веќе видена

Осум илјади проблематични зависници од дрога има во земјава, а близу една четвртина од нив се вклучени во програмите за третман и грижа. Според Доц. Д-р ...
сите 18 | | | веќе видена

Приходите од коцкарниците во Србија чинат петтина од вкупната заработка во туризмот, изјави Александар Денда, советник за економски развој во Министерството за ...
сите 28 | | | веќе видена

Пронајдена е и богата декоративна камена пластика и капители од јонски столбови. Археолошките истражувања на локалитетот Градиште кај селото Младо Нагоричане ...
сите 12 | | | веќе видена

Портпаролот на Белата куќа, Шон Спајсер, го прокоментирал непријатниот инцидент кој се случи помеѓу американскиот претседател Доланд Трамп и црногорскиот ...
сите 237 | | | веќе видена

next