Макфакс

Членот на Комисијата за здравство на СДСМ, Злате Мехмедовиќ изјави дека веќе e подготвен Предлог законот за измени и дополнувања на законот за здравствено ...
сите 20 | | | веќе видена

Агенција за филм ја промовира македонската кинематографија со најновата филмска продукција, и ја рекламира земјата како дестинација за снимање филмови каде што ...
сите 28 | | | веќе видена

Пријавени се две исчезнати лица, едно до Берово, а другото од Велес. На 19.05.2017 година во 08.30 часот во ПС Берово, М.Н. и З.Н. од Берово пријавиле дека на ...
сите 56 | | | веќе видена

Македонската виолинистка Пламенка Трајковска со своето гудачко трио ќе реализира концерт во НУ Центар за култура Кочо Рацин во Кичево. Концертот ќе се оддржи ...
сите 7 | | | веќе видена

Ѓулистана Марковска, долгогодишен пасивен член на ВМРО-ДПМНЕ и поранешна пратеничка во интервјуто за „Макфакс“,вели дека и потребна нова сила и реорганизација ...
сите 50 | | | веќе видена

next