Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ денеска побара од Европската унија да го спречи бркањето од работа на вработени во државната администрација кои не се членови на СДСМ. – Апелираме ...
сите 117 | | | веќе видена

Разбојници провалиле во куќа во Тетово, ги врзале домаќините и украле пари, накит и возило во вредност од 9 милиони денари. Според информациите на МВР, утрово ...
сите 27 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика на Бирото за јавни набавки објави оглас за прибирање понуди за набавка на авионски билети за период од две години. Видот ...
сите 14 | | | веќе видена

Општина Центар започнува со санација и реконструкција на дел од објектот на најстарото општинско основно училиште „Кирил и Методиј“. Зафатот во ова училиште, ...
сите 16 | | | веќе видена

Во рамките на официјалната посета на Босна и Херцеговина како член на македонската делегација министерот за економија, Крешник Бектеши, учествуваше на ...
сите 153 | | | веќе видена

next