Макфакс

Србија е на добар пат и големи чекори оди во правец на интеграција во ЕУ, вели пратеникот во Бундестагот и поранешен германски министер за внатрешни работи, ...
сите 11 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на 22 конгрес на партијата рече дека граѓаните избрале демократски вредности наспроти режим, и дека нема да дозволи да се изигра ...
сите 244 | | | веќе видена

Со испит по мајчин јазик и литература денеска започна полагање на државна матура во средните училишта низ Македонија. На државно ниво матура денеска полагаат ...
сите 81 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери упати честитика по повод почеткот на Рамазанските пости. „Светиот месец Рамазан е месец посветен на солидарност, ...
сите 86 | | | веќе видена

Во чест на почетокот на Рамазанските пости претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во свое име и во име на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, упати честитка ...
сите 45 | | | веќе видена

next