Макфакс

Цените на нафтата паднаа во четврток на меѓународните пазари кон 53 американски долари(УСД), во очекување на состанокот на кој водечките производители би ...
сите 19 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е партија која работи за граѓаните и државата и ги штити нивните интереси, додека СДС е синоним за деструкција и интриги, се вели во соопштението на ...
сите 160 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп ја нападна Германија и нејзината продажба на автомобили во САД, на средбата во четврток со лидерите на Европската ...
сите 237 | | | веќе видена

Велика Британија мора да ја остави вратата отворена за најголемите таленти ширум светот ако сака нејзините технолошки компании да просперираат, изјави главниот ...
сите 10 | | | веќе видена

Променливо облачно со врнежи од дожд. Ќе дува умерен повремено засилен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 13 до 28 степени. Во Скопје и ...
сите 382 | | | веќе видена

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ изјави дека припадникот на БИА Горан Живаљевиќ со влезот во македонското Собрание ноќта кога во него упаднаа ...
сите 119 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг ја толкуваше позицијата на претседателот Доналд Трамп околу спремноста на САД да го почитуваат и натаму правилото ...
сите 214 | | | веќе видена

Стратешкиот приоритет на ВМРО-ДПМНЕ секогаш бил и ќе биде евро-атлантскиот процес и членувањето на Република Македонија во Европската Унија и НАТО. ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 160 | | | прочитана: 1771 | веќе видена

Хрватскиот репрезентативец Марио Манџукиќ го продолжи договорот со Јувентус. Тој во Торино ќе остане до 2020 година. Претходниот договор на Манџукиќ истекуваше ...
сите 51 | | | веќе видена

next