Мојот дедо е од Егејска Македонија, нема да дозволам моето семејство да стане бегалско поради налудничавите политики на вашата партија која сака криминална ...
сите 2 | | | веќе видена

Еколошката состојба на Преспанско Езеро, особено стар екосистем и жариште на биолошка разновидност на Балканскиот Полуостров, се обновува како резултат на ...
сите 41 | | | прочитана: 203 | веќе видена

Се уште е актуелна нашата нашата понуда до Заев за поддршка на малцинската влада само за да не дојде до спроведување на Тиранската плаформа, а нашата цел е да ...
сите 39 | | | прочитана: 1673 | веќе видена

Истакна дека ДУИ од 2006 до 2008 година се жалеа затоа што не се дел од извршната власт, а беа победници во албанскиот блок. -Ние имавме во 2006 до 2008 ...
сите 20 | | | веќе видена

Најголемите европски банки ги исцрпуваат државните буџети складирајќи ги милијардите што ги заработуваат во даночните оази, ги пренесуваат европските медиуми ...
сите 16 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со Коалицијата има најголем број на пратеници од повеќе причини и тоа првенствено од економски причини, истакна Владимир Ѓорчев на денешната ...
сите 9 | | | веќе видена

Граѓани на Струмица попладнево повторно се собраа на градскиот плоштад „Гоце Делчев” за да го изразат своето незадоволство од тиранската платформа и, како што ...
сите 29 | | | веќе видена

Во текот на симулацијата, што ја организира Одделот за транснационални закани на ОБСЕ, учесниците ќе имаат можност да ја тестираат ефикасноста на нивните ...
сите 7 | | | веќе видена

Книгите со содржини што промовираат говор на омраза, или кои ЛГБТ заедницата ја претставуваат како ненормална, и најчесто ја опишуваат како социјална ...
сите 2 | | | веќе видена

Во една соба живее четири челното семејство Османи. Пред 10 години, Министерството за труд и социјална политика, ги смести во бараките кои што се наоѓаат во ...
сите 2 | | | веќе видена

-Треба да имам доверба, анализирајќи ги, гледајќи ги кои членови се, за да можам и јас како пратеник да гласам, затоа што тие членови треба да го поддржат ...
сите 2 | | | веќе видена

Антонио Милошоски реплицирајќи и на Радмила Шеќеринска од СДСМ рече дека Македонија има Устав без разлика дали СДСМ тоа го сакале или не. -Незаконски може ...
сите 9 | | | веќе видена

„Изборите се премногу сериозен договор помеѓу партиите и граѓаните коишто треба да гласаат“, изјави Александар Пандов во „Аргументи“ на ТВ Нова. Тој додаде ...
сите 20 | | | прочитана: 203 | веќе видена

next