Американски сили почнаа да патролираат по турско-сириската граница, за да спречат судири меѓу турски војници и курдските милитанти, пишува американскиот весник ...
сите 5 | | | веќе видена

Три лица загинаа денеска при уривање на џамија во изградба во турскиот црноморски округ Самсун, соопшти турската телевизија НТВ.Инцидентот се случи околу 12 ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на Бразил, Мишел Темер, ги осудил насилните судири во Рио Де Жанеиро, кои избиле во текот на националниот штрајк поради замрзнување на јавнаа ...
| | веќе видена

Русија вели дека решението на кризата на Македонија може да се најде само со внатрешен дијалог без надворешни притисоци, а истото синоќа го кажа и ...
сите 23 | | | веќе видена

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски (АВМУ) услуги најостро го осудува насилството врз новинарите и новинарските екипи, за време на вчерашните ...
сите 10 | | | веќе видена

Некои на директен, други на саркастичен, ироничен начин ги осудија настаните во Собранието и моменталната политичка ситуација во нашата земја. Ова се твитовите ...
| | веќе видена

Да расчистиме! ЕУ и Амбасадата на САД, која сè уште е под диктат на Обама и на Клинтон, ќе го легитимираат противуставното избирање на Талат Џафери за ...
сите 6 | | | веќе видена

Целосно спротивно од Деловникот и собраниските процедури, без точката да биде ставена на гласање, СДСМ и албанските пратеници поставија измислен претседател на ...
сите 15 | | | веќе видена

Албанскиот народ, сиот народ што сака да живее во границите на оваа држава, а не во друга ние сме на негова страна. Ние се бориме да не дојде до реализација ...
сите 10 | | | веќе видена

Преселбата на Основниот суд Скопје 1 во новата античка зграда се планира за време на судската ферија, потврдуваат за Макфакс високи извори од судството. По ...
сите 3 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека ќе го заштитува правото на Американците да носат оружје и повтори дека не се откажува од изградбата ...
сите 61 | | | веќе видена

Српската православна црква Успение на Пресвета Богородица, била сквернавена од страна на џихадист. На ѕидовите на црквата е испишано Алах Акбар, Смртта ви е ...
сите 3 | | | веќе видена

next