Потпретседателот на Владата и министер за здравсто Никола Тодоров, за време на посетата на Вашингтон, се сретна со заменик-директорот на американскиот ...
сите 13 | | | веќе видена

Општина Кисела Вода викендов спроведува акција за чистење на сметот од сите детски игралишта на територија на општината.Како што соопшти општина Кисела Вода, ...
сите 11 | | | веќе видена

Малинка Ристеска Јорднаова од Институтот за Европска политика и Арсим Зеколи поранешен амбасадор за Фактор ги анализираат најавите за можно воведување санкции ...
сите 13 | | | прочитана: 167 | веќе видена

Утрово околу 11 часот и 15 минути, по дојава во полиција, во семејна куќа кај Шибеник пронајден е мртов припадник на Специјалната единица на полициајта во ...
сите 3 | | | веќе видена

Во интервју за италијанската државна телевизија, германската канцеларка Ангела Меркел призна дека ЕУ има направено многу грешки, но веќе дошло времето во кое ...
сите 4 | | | веќе видена

Поетот Петко Шипинкаровски е добитник на висока награда и диплома од прв степен за песните „Езеро“, „Мочуриште“ и „Плагијат“, како и наградата „Јубилејна ...
сите 6 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во петокот побара од републиканците да го повлечат нацрт законот за реформа на здравствениот систем поради недоволниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Најголем протестен марш во историјата на Скопје. Народ се крена за одбрана на Македонија и кажа НЕ за Тиранската платформа. Оваа држава има народ да ја брани. ...
сите 43 | | | прочитана: 190 | веќе видена

Последните десет години дојде до пораст на бројот на корисниците на новите психоактивни супстанци, познати како синтетички дроги или пилули за забава. И малата ...
| | веќе видена

Марија Феризовиќ занеме кога слушна дека нејзиниот сопруг Ахмети Маринковиќ доби само 39 месеци затвор за тоа што во Калужерица два дена ѕверски ја измачувал. ...
| | веќе видена

Кумановското здружение на пензионери наскоро почнува со нов проект за помош и поддршка на нивните членови кои се сами и кои имаат здравствени потешкотии, ...
сите 11 | | | веќе видена

next